VSTUP DO PLAY-OFF BYL VYDAŘENÝ

První česko - slovenské čtvrtfinále Mattoni NBL mezi Nymburkem a Levicemi skončilo podle očekávání našim vítězstvím.

Hosté se v zápase jen maximálním vypětím sil dostali nad padesátku nastřílených bodů, přičemž ani jeden z hráčů soupeře nedokázal nastřílet dvouciferný počet bodů. „Na takovou obranu jsme nebyli ze skupiny A2 připraveni. To byl jiný level,“ poznamenal trenér poražených Bálint po utkání. O průběhu zápasu vypovídají i první slova trenéra Ginzburga bezprostředně po utkání: „Po první čtvrtině jsme hráli tak, jak jsme potřebovali, aby soupeř nemohl pomýšlet na otočení vývoje utkání.“

První deset minut bylo relativně vyrovnaných. O trochu lepší střelba z pole rozhodla o našem nepatrném vedení 19:14. Střelecky nesl náš prapor Mike Lenzly s osmi body a střelbou z pole 4/3. Jediný statistický údaj, který se už výrazně rozcházel, byl počet ztrát. My jsme měli na kontě tři ztráty, hosté šest. Ve druhé čtvrtině už ve statistických údajích zela podstatně větší propast. Hosté prohrávali na ve střelbě z pole 41%:26% nebo v počtu ztracených míčů 5:14. Přičemž po ztrátách padlo na levického koše 10 bodů. V 18.minutě už Astrum prohrávalo 19:36. Naše obrana pracovala na eurocupové úrovni a hosté nedokázali často vypracovat akci, na jejímž konci by byla volná střela. Střely ze zoufalství většinou nenalezly cestu do obroučky. Ve třetí čtvrtině po necelé minutě se rozdíl ve skóre dotkl dvacítky. I přes snahu hostů, kteří se po Grantově útočném doskoku s košem a Sýkorově trojce přiblížili na rozdíl 15 bodů. Po Wilsonově trojce a smeči Bendy jsme navýšili vedení nad dvacet bodů a kromě kratičkého úseku po Urlandově trojce ve 27.minutě, jsme už neprohrávali menším rozdílem než je dvacet bodů.  Nedlouho po zahájení poslední čtvrtiny načal Radek Nečas dvoubodovým košem čtvrtou desítku v rozdílu ve skóre (74:43) a rekordních 36 bodů rozdílu přišlo tři minuty před koncem. Hosté sice v poslední čtvrtině hrozící debakl zachránili, ale ani vítězství o 31 bodů pro nás nemá větší význam než výhra o jeden bod. Vyhráli jsme domácí utkání a do odvety, která se hraje ve středu příští týden, můžeme jít klidnější.

vloženo: 14.04.2012 23:06 / přečteno: 8512x