OSTRAVSKÉ OZVĚNY

V pozápasových komentářích se oslovení shodli, že rozhodl úvod utkání. V komentáři s lehkým tónem rozkryl ostravský hráč Jurečka, jak zabrání trojcifernému počtu obdržených bodů a v podobném duchu vysvětlil Vojta Hruban, proč se to nestalo v Ostravě.

Tomáš Pomikálek

Zápas se nám vydařil a povedlo se nám v podstatě všechno, na co jsme sáhli. Domácím chyběl rozehrávač a bylo to na jejich hře znát. I když nastoupil Stehlík, jeho absence v posledních dnech se projevila.

Co se dá ještě čekat od série?

V Nymburce vyhrát je dost těžké. Ani nevím, kdy se to stalo naposled…

Lukáš Palyza

Splnili jsme to, co jsme si předsevzali. Před utkáním jsme očekávali větší odpor, ale ten se nekonal. I když se snaží a nevzdávají zápas ani za krajně nepříznivého stavu, kvalitativní rozdíl je opravdu velký. Doufám, že nás Ostrava ve třetím zápase ještě dobře prověří, abychom nevypadli z rytmu.

Co dnes rozhodlo?

Dnes opět rozhodl začátek. Pokud vstoupíme do utkání špatně, necháme soupeře rozehrát, trvá nám delší dobu, než jeho odpor zlomíme.

V čem jsme dnes byli lepší?

Rychlejší přechod na útočnou polovinu, lepší obrana a hodně volných pozic na střelbu.

Luděk Jurečka

Nymburk si v prvním poločase udělal rozhodující náskok a pak už hrál udržovanou. Mezi oběma týmy byl velký rozdíl v procentu úspěšnosti střelby. My jsme si sice vypracovali solidní pozice, ale neproměňovali jsme je. Nymburk dával, my ne a pak se rozdíl rychle dostane nad třicet bodů.

Předpokládalo se, že na začátku se budete držet delší bodu. Nakonec byl už po 4 minutách rozdíl dvouciferný. Co se stalo?

Nevím. Nymburk šlápl do pedálu od prvních minut, udělal si náskok 14:4 a byl v klidu.

Třetí utkání bude z povinnosti nebo budete bojovat?

Bojovat, aby zápas skončil co nejmenším rozdílem. O vítězství jen těžko můžeme bojovat.

USK v loňském čtvrtfinále dostalo třikrát „kilo“. Vy jste se tomu zatím vyhnuli. Co uděláte, aby to tak zůstalo i po sobotě?

Budeme hrát hodně pomalu, aby měl každý tým o deset střel méně (smích).

Vojtěch Hruban

Utkání bylo rozhodnuté od začátku, povedl se nám nástup a rychle jsme šli o deset bodů před ně. Nevyvarovali jsme se nějaké slabší chvilky, ale zásadní vliv na průběh zápasu to nemělo. Dnešní utkání bylo dobrý krok k tomu, abychom sérii po třech zápasech uzavřeli.

V čem byl největší rozdíl v herním projevu obou týmů?

Tvrdost v obraně. Kromě třetí čtvrtiny dávali body jen po těžkých střelách.

Po prvním poločase to vypadalo, že stovka padne. Nakonec to nevyšlo. Proč?

Na posledních pět minut mě trenér zase poslal na jedničku, tak to nešlo…(smích).

vloženo: 17.04.2014 14:54 / přečteno: 8793x