VE HŘE JE ŠEDESÁTÁ VÝHRA

VE HŘE JE ŠEDESÁTÁ VÝHRA

Nymburští hráči odjíždí zítra k poslednímu utkání první poloviny Kooperativa NBL do Prostějova a v souboji s Orli budou bojoval o jubilejní šedesátou výhru ve vzájemných soubojích v nejvyšší české soutěži.

Celkem se jedná o 75.vzájemný zápas, v NBL jich bylo šedesát sedm, zbytek v Českém poháru. Šedesát pět zápasů bylo pro nymburské Lvy vítězných, devětkrát vyhráli Orli, ať už ve formě Ariete nebo BK či poslední Orli. Jednou byl Prostějov úspěšnější než Nymburk v poháru a to znamenalo pro tým z Polabí až třetí místo.


První vzájemný zápas se odehrál v roce 2004, 17.října a Nymburk vyhrál nad nováčkem přesvědčivě 101:67. První výhru zaznamenal Prostějov o rok a půl později v nadstavbové skupině A1, když domácí nastříleli v poslední čtvrtině 35 bodů a díky tomu vyhráli 112:102. Poslední vítězství Prostějova se s tím prvním téměř shoduje ve výsledku. V říjnu před dvěma roky vyhrálo Ariete 111:101. V minulé sezoně, kdy Nymburk hrál jen čtvrtinu základní skupiny se oba soupeři utkali jen jednou. Nymburk zvítězil v Prostějově 110:86.


Řekli před zápasem....


Ronen Ginzburg - trenér

Prostějov je velice dobrý útočný tým, jsou druhým nejvíce skórujícím týmem. Každý z jeho hráčů dokáže skórovat z různých pozic a právě proto není snadné proti takovému soupeři hrát. My se musíme plně soustředit na obranu, abychom dokázali zastavit jejich střelce z perimetru. Mezi nejnebezpečnější střelce patří Lukáš Palyza, Pavel Slezák a Roman Marko. Dva prvně jmenované pochopitelně znám z jejich působení v Nymburce a víme jak na ně hrát. Důležité však bude, abychom to ukázali i na palubovce ve vlastním zápase.


Pavel Pumprla – hráč (na začátku své kariéry působil v Prostějově)

Bude to jeden z těch těžších zápasů, navíc se zápas hraje na jejich palubovce a tedy před zápasem budeme pár hodin cestovat. V současné době nehrají nejpřesvědčivěji. Pod košem po odchodu Tomance mají teď slabší sestavu, tam bychom měli mít výhodu. No a my na perimetru si jejich nebezpečné střelce musíme ohlídat. 

 
vloženo: 11.11.2016 16:50 / přečteno: 9843x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.