BONN JSME ŠMIKLI I PODRUHÉ

A pak že se nedá vyhrát zápas útokem. Včera se o tom mohli přesvědčit fanoušci v 10. kole Basketball Champions League v zápase proti Telekom Baskets Bonn.

Aby to ale nevypadalo jako oslava útoku bez obran, tak musíme jedním dechem připomenout, že výše průběžného rozdílu vždy souvisela s lepší nebo horší obranou.

Oba dva týmy disponovaly v úterý nadprůměrným procentem střelby. Naši hráči pálili za dva body s úspěšností 74%, soupeř se vytáhl „jen“ na 62%. Za trojkovým obloukem to bylo vyrovnané 37%:38%  a z čáry trestných hodů také 79%:77%.

Po celé utkání jsme měli zápas pod kontrolou, ani jednou jsme neprohrávali. Hned na úvod oba týmy ukázaly svoje největší zbraně. My jsme buď stříleli ze střední vzdálenosti nebo jsme těžili z průniků, Bonn zkusil hru v dolním postavení především díky pivotu Gamblovi. Po dvou třech útocích jsme obohatili hru o střelbu zpoza trojkového oblouku. Po dvou zástřelných se poprvé za tři trefil Vojta Hruban (10:4). Vytáhli jsme obranu a díky několika rychlý protiútokům jsme stále drželi mírný odstup, být mohl být ještě vyšší, ale čtyři trojky vyslané našimi hráči nenašly svůj cíl. Bonn v postupném útoku snížil nás náskok na 14:13. Jenže bleskově vystřelená trojka Dardana pohnula rozdílem zase v náš prospěch. Zisk a rychlý protiútok s Dardanovým průnikem znamenal už náskok 19:13. Pod naším košem se dařilo pivotu Gamblovi, který hodně využíval svou sílu. V obraně však nikdo nedokázal přestřihnout křídla Dardanovi, který v první čtvrtině nastřádal přesně tucet bodů.

Druhou čtvrtinu začal Bonn se ztrátou šesti bodů, ale také prvním košem za tři body. Naši začali s malou sestavou a svůj první nájezd proměnil Kendrick Ray a nezůstalo jen u jednoho. Bonn vyrovnal trojkou na 34:34, ale hned z následujícího útoku se pod košem Bonnu nejlépe zorientoval Petr Benda a skóroval. Pak hosté nevyužili 24 sekund na útok. Byl to zhruba dvouminutový úsek zápasu, kdy ani jeden z týmů neskóroval. První body přišly z čáry trestných hodů, na kterou se postavil Dardan Berisha a všechny tři nabídnuté šance proměnil (39:34). Po špatné přihrávce do rychlého protiútoku přišel Bonn o míč a v dalším našem útoku si připsal jeden z klíčových hráčů soupeře Mayo čtvrtý faul. Bonn se přiblížil na 39:36, ale trn z paty nám vytrhl trojkou Boris Barać. Náskok se stále udržoval kolem pěti bodů a když měl Bonn možnost snížit ztrátu, nedal ani jeden ze čtyř trestných hodů po sobě. Naopak na druhé straně přišly dvě dlouhé střely Petra Bendy. Jedna byla ještě za dva body, druhá už za tři (51:40) a s desetibodovým náskokem jsme šli i do druhého poločasu.

Skvělá spolupráce Lawrence – Kříž hned v prvním útoku druhého poločasu skončila dvoubodovým košem. Hosté kontrovali trojkou, ale individuální uvolnění Vojty Hrubana znamenalo další body. Jinak se na úvod třetí čtvrtiny hrály spíše postupné útoky. Z jednoho z nich inkasovali hosté trojkou od Dardana a prohrávali už o 14 bodů 64:50. Byl to úsek hry, kdy se nám tolik nedařilo střelecky, ale na druhou stranu jsme byli dostatečně důrazní v obraně a hosty jsme nepustili do bodového kontaktu. Ve 26.minutě přispěchal se dvěma trojkami Kendrick Ray. Jednu vypustil z pravého rohu, druhou z levého. Po těchto dvou trojkách jsme vedli už 70:54 a po šestkách Lawrence už 72:54. Za pozornost jistě stojí tip dunk krále smečařů Kendricka Ray. Závěr třetí čtvrtiny nám nevyšel, naopak hostům poslední střela vyšla, za tři skóroval Mayo a rozdíl se opět dostal na deset bodů jako po prvním poločase.

Prvním útokem se hosté dostali dokonce pod deset bodů, ale trojka Vojty Hrubana pozdvihla hlediště. V dalším útoku ale nejprve Vojta Hruban sestřelil při doskoku Dardana a pak Zubčič sprostě atakoval zezadu Petra Bendu, ale Bonnem vystřelená trojka platila. Odpověď přišla po osmi sekundách – trojka Vojty z pravé strany (85:73). Fantastická pak byla přihrávka Geno Lawrence na Petra Bendu. Geno nakonec skončil zápas se 13 asistencemi a 13 body. Další trojku sice Berisha nedal, ale po útočném doskoku Petra Bendy si náš rozehrávač došel alespoň pro dva body. Zisk Petra Bendy a rychlý protiútok dvou našich pivotů zakončil Boris zpod koše (81:75). Do konce utkání zbývalo 6 minut. Náš náskok se v dalším průběhu opět přiblížil ke dvacítce. Stovku zaknihoval Martin Kříž, když dopíchl Dardanovu střelu. Hosté se v posledních okamžicích zápasu ještě dotáhli, my jsme hráli už dlouhé útoky a nedali jsme Bonnu šanci nás bodově dostihnout.

Body: Berisha 24 (6 asistencí, 5 doskoků), Benda 18, Hruban 15, Ray 14, Lawrence 13 (13 asistencí), Barac 12, Kříž 6 (5 doskoků), Pumprla 4 – Gamble 18, Zubčić 17, Klein 13, DiLeo 11, Ďurišič a Hill 10, Mayo 9, Breunig 6, Bartolo 4, střelba za 2 body: 42/31 : 39/24, trojky: 30/11 : 24/9, TH: 14/11 : 30/23, doskoky: 34:28, ztráty: 12:15, čtvrtiny: 30:24, 25:21, 23:23, 28:30

vloženo: 10.01.2018 09:17 / přečteno: 8043x