SMRŠŤ VE TŘETÍ ČTVRTINĚ

Ani aktuální lídr francouzské ligy BCM Gravelines nezastavil naši vítěznou sérii a prohrál v poměru 79:62.

Kdybychom po prvních deseti minutách vedli rozdílem deseti bodů, nikdo by se nemohl divit. Celkem jsme minuli 16 střeleckých pokusů, dopustili jsme se 6 ztrát a sedmibodové manko bylo jen spravedlivým vyjádřením aktuálního poměru sil na palubovce. Jedinými našimi střelci byli Benda, Wilson (oba po 4 bodech) a Lawrence. Ostrostřelec Simmons si zapomněl na lavičce ostré náboje a prostor kolem koše proluftoval jen pěti střelami bez bodového efektu. Při bídné střelbě se nám alespoň dařil útočný doskok, a tak ztráta nebyla ještě astronomická. Ve druhé čtvrtině se začal karta obracet. Za stavu 23:28 se poprvé trefena za tři body Tre a seřízenými mířidly pak úspěšně vyzkoušel ještě jeden střelecký pokus z perimetru v prvním poločase. Ve druhém to byl už ofenzivní koncert celého týmu. Kraloval sice Tre Simmons, autor 13 bodů za třetí čtvrtinu, který minul jen jeden střelecký pokus za tři body. Pár polínek přidal šestibodový Lenzly a pětibodoví Pampi a Wilson. Také obrana ve třetí čtvrtině pracovala dobře a proto se po třiceti minutách vyjímal na ukazateli stav 62:45. Byla za tím nejen dobrá práce na útočné polovině, ale také vynikající zisky míče Pavlem Pumprlou nebo Eugenem Lawrencem, kteří dokázali doslova ukradnout míč podkošovým hráčům soupeře po obranném doskoku. Poslední čtvrtina skončila smírně 17:17, ale náskok vybudovaný ve druhé a třetí čtvrtině byl více než příjemný.

Nejvíce bodů: Simmons 25, Lenzly 11, Benda 10 – Edwards 16, Johnson 11 Jomby 10

Čtvrtiny: 10:17, 21:11, 31:17, 17:17