DŮLEŽITÁ ODVETA NA UKRAJINĚ!

DŮLEŽITÁ ODVETA NA UKRAJINĚ!

V prvním vzájemném zápase jsme Budivelnik Kiev poměrně hladce přehráli na domácí palubovce. Nyní nás čeká důležitá odveta v Kyjevě, vítězství nás posune do dalšího kola Eurocupu z prvního místa skupiny.

V Pardubicích jsme po nervózním úvodu soupeře přehráli a rozhodující náskok jsme získali ve druhé čtvrtině po trojkové smršti především Lukáše Palyzy a Rado Rančíka. Lukáš Palyza a Tomáš Pomikálek byli na konci zápasu ve střelbě za 3 body stoprocentní.

 

Kyjev má v Eurocupu zatím vyrovnanou bilanci. O tom, že nás čeká těžké utkání, svědčí fakt, že obě výhry tým zaznamenal v domácím prostředí. Sílu domácí palubovky si uvědomuje i trenér Ronen Ginzburg. „Opět jsme ve velmi náročném kolotoči zápasů. Nyní nás čeká odveta v Kyjevě. Oni jsou doma ve své chladné hale (doufám, že nebude chladno i v hotelu :)) velmi silní. Tento zápas nás může posunout dál a my se na něj dobře připravíme.“ Kyjev doma porazil Hapoel Jeruzalém (84:77) a Prienai (84:57). V domácí ukrajinské lize se drží na čtvrtém místě, ze 17 zápasů mají na svém kontě 12 výher a 5 velmi těsných proher.

 

Přesto, že se náš letošní tým může zdát méně zkušený s více mladšími hráči než ten loňský, pomýšlí se minimálně na stejné výsledky jako loni. „Letos máme mladší a méně zkušený tým. Záleží ale na načasování formy, na výkonech v dané fázi sezóny. Náš letošní cíl je určitě dostat se do top 16 a dále do top 8.“


Možná jste si všimli, že v posledních zápasech nenastoupil Adrian Abrams a trenér měl tak k dispozici užší kádr,

Obrázek

 což je vzhledem k našemu programu značný problém. „Měli jsme na soupisce jen 11 hráčů a ne všichni mohou hrát Eurocup. Bylo to riskantní, stačilo, aby se jeden klíčový hráč zranil, a už jsme příliš ztráceli na síle. Musíme si s vedením sednout a vyřešit to,“ vyjádřil se trenér Ginzburg. Vedení klubu uvedlo absenci Abramse na pravou míru. „Adrian je nyní v USA a to bohužel kvůli vážným rodinným problémům, konkrétně těžké nemoci otce. Nevíme, zda se vrátí zpět,“ vysvětloval Ondřej Šimeček.


Jak to s Abramsem dopadlo a jak musel klub tuto situaci vyřešit se dozvíte již brzy!

 

 
vloženo: 04.12.2012 11:24 / přečteno: 6276x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.