NA NANCY OPĚT DO TIPSPORT ARENY

NA NANCY OPĚT DO TIPSPORT ARENY

Basketbalisty Nymburka čeká další pražské vystoupení v Eurocupu. Ve středu v 18.30 v Tipsport Areně přivítají francouzský tým SLUC Nancy a vítězství by je už hodně přiblížilo k postupu ze skupiny. Zápas vysílá živě kanál České televize ČT Sport.

Středečním soubojem odstartuje Nymburk odvety ve své skupině. Po polovině celkové porce deseti zápasů se český zástupce v soutěži nachází ve skupině C na třetím místě se třemi výhrami a dvěma porážkami. V domácím prostředí Tipsport Areny je zatím Nymburk stoprocentní. Ke dvěma výhrám nad Oldenburgem a Římem přidal jedno vítězství ze Sevilly. V Nancy ale neuspěl, když hned na úvod prohrál těsně 76:78. Francouzi mají zatím bilanci 4-1. Z šestičlenné skupiny postupují čtyři celky.


„Bude to velmi důležitý zápas z hlediska umístění v tabulce. Nancy jsou v ní druhým týmem a v případě výhry bychom mohli jít na jejich místo. Vítězství v Seville nás dostalo do dobré situace,“ řekl před zápasem nymburský trenér Kestutis Kemzura.


Nancy má problémy s absencemi některých opor. Minulý týden chyběl v Eurocupu Vaughn Duggins, v posledním zápase francouzské ligy nehrál Florent Pietrus. „Duggins je zraněný. U Pietruse nevíme, proč nehrál. Každopádně Nancy i bez Dugginse v Charleroi zvítězilo. Raději však posílili kádr,“ zmínil Kemzura čerstvý příchod Američana Ryana Reida, který si v dresu Oklahomy zahrál pět zápasů v NBA.


Největší silou Nancy je ale další Američan Darius Adams, který má v Eurocupu průměr 19,4 bodu na zápas a trojkovou úspěšnost 39,4%. „Uhlídat ho bude klíčem k vítězství. On společně se Sergejem Gladyrem představují největší nebezpečí na perimetru. Dohromady s Randalem Falkerem jsou trojicí, která má momentálně skvělou formu,“ rozebíral litevský kouč Nymburka kádr středečního soupeře.


„Celkově je Nancy atleticky založený tým, který dokáže účinně střídat druhy obrany. Po kvalitním doskoku vyráží do rychlých protiútoků. Ty musíme eliminovat. V útoku bude zapotřebí omezit vysoký počet ztrát, který nás trápil v posledních zápasech, a mít rychlý pohyb míče,“ naznačil Kemzura, s čím půjde proti Nancy do zápasu.

 
vloženo: 18.11.2014 16:59 / přečteno: 4286x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.