V PAŘÍŽI VZNIKLA LIGA MISTRŮ

V PAŘÍŽI VZNIKLA LIGA MISTRŮ

Mezinárodní basketbalová federace FIBA v pondělí na svém zasedání v Paříži za účasti klubů, federací a lig oficiálně oznámila vznik Basketball Champions League. Liga mistrů bude mít 32 účastníků a začne již příští sezonu, konkrétně 20. října.

Nejvyšší evropská soutěž FIBA se bude hrát ve čtyřech skupinách po osmi týmech. První čtyři postoupí do další fáze. Týmy na 5. a 6. místě se zapojí do FIBA Europe Cupu a poslední dva celky z pohárů pro daný ročník vypadnou.


Jak již bylo dříve dohodnuto, za vstup do Champions League se nebude platit. Naopak pro klubové pokladny bude soutěž znamenat příjem. Za účast v základní skupině to bude 100 000 eur. Vítěz Ligy mistrů si pak v součtu vydělá půl milionu eur. Český šampion má účast v základní skupině garantovanou.


„Český basketbal je od začátku nedílnou a důležitou součástí budoucí struktury nejvyšší basketbalové soutěže v Evropě. A místo v základní skupině Champions League toto postavení odráží,“ uvedl náš zástupce na jednání Ondřej Šimeček.


FIBA v Paříži také oznámila založení společnosti, která bude Ligu mistrů organizovat. Jejími majiteli jsou z 50 % FIBA a z 50 % jednotlivé evropské ligy. Dále FIBA zveřejnila personální složení vedení soutěže a založení jednotlivých komisí, které mají formovat budoucí soutěž především ve prospěch klubů.


Ziskovost soutěže bude generovat prodej vysílacích práv a další marketingové aktivity. FIBA plánuje pokrýt část nákladů ze svých zdrojů, než začne Liga mistrů vydělávat.


Podobně jako ve fotbale bude mít nejvyšší soutěž i svou druhou nejvyšší soutěž v podobě FIBA Europe Cupu, do kterého zasáhne 48 účastníků. Mezi nimi budou i týmy vypadnuvší ze základní skupiny Champions League. Do ní bude společně s českým šampionem přímo nasazeno dalších 23 týmů z Belgie, Francie, Německa, Itálie, Izraele, Litvy, Lotyšska, Polska, Řecka, Španělska a Turecka. Některé země pošlou do základních skupin dva týmy. Dalších osm účastníků určí kvalifikace, která se bude hrát 27. září až 6. října. První Final Four Ligy mistrů je na programu na přelomu dubna a května 2017.

 
vloženo: 22.03.2016 21:37 / přečteno: 3818x
 
« Zpět

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.