Junioři vstoupili do finálového turnaje vítězstvím nad Sokolem Pražským.

Komentář byl převzatý z oficiálních stránek turnaje

BCM Nymburk – Sokol Pražský 76:49 (19:14 35:24 61:36)

Základní pětky družstev: BCM Nymburk: Horák, Kříž, Jurjevič, Petřivý, Šebek, Sokol Pražský: Reimer, Smrž, Dvořák, Bernáth, Kuneš

Úvodní minuty utkání byly značně nervózní. První koš vstřelili hosté dle zápisu Sokolové až na konci druhé minuty Smržem. Nymburk odpověděl rychlým košem Kříže, ale po pěti odehraných minutách na tabuli stále svítilo skóre 3:4 ve prospěch Sokola Pražského.

V druhé půlce první čtvrtiny se podařilo zrychlenou hrou Nymburku odskočit na 9:4. Dvě minuty před koncem čtvrtiny po Tomáškově trojce se Nymburk posunul na 14:6, aby ihned kontroval sokolský Bernáth trojkou na druhé straně hřiště. 12 vteřin před koncem čtvrtiny se stal první důležitý okamžik v utkání, kdy si hostující Smrž udělal již svou třetí osobní chybu. První čtvrtina skončila rozdílem 5 bodů 19:14 ve prospěch BCM Nymburk.

Po 17 vteřinách si svou čtvrtou chybu udělal útočným faulem Smrž a musel si jít odpočinout ze hřiště na lavičku. Hra byla spíše bojem, chyby se střídaly na obou stranách a skóre narůstalo pomalu. Ve čtvrté minutě byl Nymburk vpředu o 7 bodů 23:16. Během druhé čtvrtiny se odpoutával krůček po krůčku Nymburk druhému pražskému celku ve F4 až na konečných 35:24 v poločase. Trojkou zvyšoval poslední střelou Jurjevič.

Do druhé půle se vrátil Smrž a týmy se v úspěšných střelách pravidelně střídaly. Nymburk si držel v těchto chvílích vedení mírně přes 10 bodů. Po 15 odehraných minutách svítilo na světelné tabuly skóre 47:32 ve prospěch Nymburka. (Jurjevič 18, Smrž 14). Fyzická převaha domácích se začala výrazněji projevovat a v 6. minutě si už druhý hráč Sokola (Bernáth) udělal svou čtvrtou osobní chybu. Dvanáctibodovou šňůrou se rozhodlo v tomto úseku o vítězi utkání 59:32. Jurjevič se dostal už na 24 vstřelených bodech a táhl svůj tým společně s Křížem za poklidnými dvěma body do tabulky. Do poslední čtvrtiny vstupovaly oba týmy za stavu 61:36. V poslední části hry se již na hřišti nic významného neudálo a Nymburk zcela jednoznačně uhájil vítězství 76:49. Cesta k nedělnímu finále, tak zůstává otevřena.

body: Jurjević Eddi 24, Kříž Martin 13, Tomášek Jakub 9, Šebek Dominik 8, Horák Ondřej 5, Matějka Robin 5, Pae Alain 4, Nový Patrik 2, Petřivý Dominik 2, Stegbauer Lukáš 2, Vida Michal 2, Plešingr Martin 0 - Smrž Jakub 16, Daněk Alois 11, Bernáth Michal 8, Dvořák Radim 4, Kološ Jakub 3, Aulich Ondřej 2, Kohout Matěj 2, Zelenka Tomáš 2, Reimer Tomáš 1, Haltmar Tomáš 0, Korous Jan 0, Kuneš Jan 0; střelba 3b.: 14/4:17/2 střelba 2b.: 52/28:42/17 TH: 15/8:14/9 doskoky: 50:27 fauly: 22:16

vloženo: 27.04.2012 23:28 / přečteno: 8775x