JSME VE FINÁLE

Minižáci U13 Basketbalového centra mládeže si v Olomouci, kde se koná OLMA Národní festival starších minižáků 2013, vedou výborně a probojovali se do finále.

Za účasti 9 týmů (Opava, Kroměříž, Brno, Pelhřimov, Sokol Pražský, Klatovy, Olomouc, Ostrava a Nymburk) odehrají naši hráči minimálně pět zápasů.
V pátek a sobotu v základní skupině vyhráli všechny 4 zápasy a dnes od 18:15 se zahrají semifinále s druhým týmem ze skupiny A Tím se stala Ostrava. Pokud naši hráči vyhrají, budou hrát zítra finále, prohrají-li, budou bojovat o třetí místo. Držme jim palce!!
V pátečním zápase jsme porazili jednoznačně Pelhřimov 93:18. I když měl Pelhřimov výškovou převahu, naši se vůbec nezalekli a velkou bojovností nedali soupeři šanci. Od začátku do konce byli jednoznačně lepší. "Těší mě, že všichni hráči se rvali o míč," pochválili trenéra Nová své svěřence.

V sobotním zápase už od půl deváté přemohli dalšího soupeře BK Klatovy. Hned v první čtvrtině si naši vytvořili třicetibodový náskok 34:4 a v dalších čtvrtinách ho bez problémů udržovali. Konečné skóre nakonec vyšplhalo až na 81:39.
Body: Pavlíček 16, Mareš 14, Vejvar 11, Švejda 10, Nový 9, Mikyska 8, Vrchota 6, Adamec 4, Snop a Holý 2, čtvrtiny: 34:4, 17:13, 14:14, 16:8

Hned poté změřili naši síly s domácím BCM Olomouc. Udělaní chlapci z Hané budili trochu respekt, ale ne před našimi hráči. Ti se do svého soupeře zakousli a v každé čtvrtině zvyšovali svoje vedení až na končených 92:31. Dvouciferný počet bodů domácí dali jen v první čtvrtině (11 bodů).
Body: Vejvar 24, Mareš 19, Mikyska 13, Nový 11, Pavlíček a Švejda 6, Nedbalý 5, Snop a Adamec 4, čtvrtiny: 24:11, 21:7, 26:7, 21:6

Také poslední zápas proti Opavě jsme vyhráli vcelku přesvědčivě 83:49. Po rozpačité první čtvrtině se hráči ve druhé desetiminutovce do soupeře zakousli a dokázali natáhnout skóre až na rozdíl 26 bodů (49:23). Ve třetí čtvrtině jsme byli ještě úspěšnější v obraně. Opava si polepšila oproti poločasu o 5 bodů, my o 19. V poslední jsme už žádný parádní výkon nepodali, ale radost z vítězství nám to nezkazilo.
Body: Vejvar 26, Mareš 17, Mikyska 12, Adamec a Nedbalý 6, Bíma 5, Pavlíček 3, Nový, Švejda, Snop a Vrchota po 2, čtvrtiny: 20:14, 29:9, 19:5, 15:21

V posledním dnešním utkání, v pořadí už čtvrtým, jsme si poradili s druhým týmem skupiny B Ostravou 76:54. Po identickém výsledku první čtvrtiny jako s Opavou 20:14 jsme ve druhé navýšili vedení až na dvacet bodů. Ostravským se především v prvním poločase nedařilo střelecky a přes velký počet útočných doskoků body nedávali. Druhý poločas byl především soubojem s únavou, která se projevovala především v obraně. Vidina finále však naše kluky nedovolila padnout. I přes nějaké chyby v obraně se nám stále dařilo kontrolovat vývoj skóre až do konečného vítězství.
V paralelně hraném utkání Opava - Sokol Pražský se narodil náš finálový soupeř. Po dramatickém a vyrovnaném průběhu nedokázala Opava udržet v poslední čtvrtině dvanáctibodové vedení ze třetí desetiminutovky a prohrála. O medaile se tedy utkají nejprve Opava s Ostravou a o zlato Sokol a BCM Nymburk. Zápas můžete sledovat na TVCOMu zítra kolem poledne.

Díky pochopení zdejších organizátorů a rychlému připojení, vám můžeme přinést všechny fotografie, které jsme zde o Olomouci nasbírali.