ÚSPĚCH MLÁDÍ V BAMBERGU

Tři družstva NBK Basketbalové akademie se o uplynulém víkendu zúčastnila turnaje v Německu VR Bank Bamberg Cup. K pátému místu juniorů, přidali dvě druhá místa kadeti a mladší žáci.

Na turnaji se sešlo v každé kategorii (U19, U16, U14) 6 družstev. Ve všech kategoriích kromě nymburského týmu startovaly kluby Alba Berlín, Panionios Athény, Sharks Hamburg a FC Bayern Mnichov. V nejmladší kategorii tuto pětici doplnili pořadatelé TTL Basketball Bamberg a ve dvou starších TSV Tröster Breitengüssbach.

Junioři U19

Juniory hned v prvním zápase čekal juniorský mistr Německa ALBA Berlín a byť podle výsledku vypadá zápas jako jednoznačný, byl minutu a půl před koncem průběžný stav 87:81 pro Albu. Druhý zápas ve skupině proti Sharks se nymburští hráči nevyvarovali slabšího začátku a po první prohrané čtvrtině o 10 bodů se pak celý zbytek utkání snažili dostat soupeři na kobylku, ale marně. V posledním utkání proti řeckým zástupcům se prvním poločase dařilo bodově Senohradskému (19 bodů) a ve druhé půli Svobodovi (25 bodů) a tým nakonec poslední zápas dovedl do vítězného konce.

Výsledky a střelci:

ALBA BERLÍN - BA NBK NYMBURK 95-81 (20-16, 48-36, 68-57)

Body: Svoboda 22 (2), Senohradský 16 (4), Sarna a Bubeník po 10, Dlugoš 9(1), Kurka 7, Křepela 4, Rykl 3, Lukaševič, Trojky 7, TH: 28/18

Sharks HAMBURG - BA NBK NYMBURK 67-61 (25-15, 39-38,57-53)

Body: Svoboda 33 (2), Senohradský 15 (1), Kurka 6, Sarna a Dlugoš po 4, Trojky 4, TH: 16/12

BA NBK NYMBURK - Panionios ATÉNY 77-71 (20-13, 42-24, 61-45)

Body: Svoboda 29 (4), Senohradský 23 (4), Sarna 12 (4 ass.), Kurka 7, Dlugoš 4 (7 ass.), Rykl a Bubeník po 1, Trojky 15/9 60%!, TH 24/16

Více informaci najdete na webu BA zde

Kadeti U16

Kadeti naopak svou základní skupinu vyhráli, když v prvním zápase rozdrtili Bayern Mnichov téměř šedesátibodovým rozdílem. Kvalitní obrana a rychlé protiútoky byly smrtonosnými prvky nymburské hry. Ve druhém zápase proti ALBĚ byla první čtvrtina vyrovnaná, ale poločasové vedení o 15 bodů naše hráče uklidnilo a utkání nakonec dovedli bezproblémové koncovky. Ve finále, do kterého se probojovali Athéňané a Nymburáci, byli Jihoevropané po celou dobu lepším týmem a zaslouženě zvítězili.

Nymburští hráči si připsali ještě individuální úspěch ve střelbě za tři body. Filip Novotný soutěž vyhrál ve skvělém nástřelu 20 bodů (z 25 pokusů) a na druhém místě skončil druhý nás zástupce Jan Mráz (12 bodů).

BAYERN MNICHOV U16 – BA NYMBURK U16          63:120

Body: Mráz 36, Ivan 19, Šiler 16, Novotný 15, Kulich 11, Vitek 10, Drtina 7, Zajíček 6, TH: 21/15, fauly: 18

BA NYMBURK U16 – ALBA BERLÍN U16       91:63

Body: Mráz a Novotný 18, Šiler, Vitek po 12, Ivan a Nečas 8, Zajíček 5, Štěpán a Kulich 4, Drtina 2, TH: 26/17, fauly: 18

PANIONIOS ATHÉNY U16 – BA NYMBURK U16 83:58

Body: Novotný 12, Šiler 11, Mráz 9, Ivan a Nečas 8, Vitek 6, Zajíček a Kulich 2, TH: 20/12, fauly: 23

Žáci U14

Také žáci svou základní skupinu, kde jim byly soupeřem týmy Bambergu a ALBY Berlín, vyhráli. O deset bodů prohráli až ve finále s Panionisem.