MČR U17 V NYMBURCE

MČR U17 V NYMBURCE

Nymburk se o nadcházejícím prodlouženém víkendu stane na dva dny hlavním městem basketbalových kadetů. Dostaveníčko si tu daly čtyři nejlepší týmy České republiky, aby se rozhodlo o titulu Mistra České republiky U17.

Pořadatelem se Nymburk nestal losem, ale proto že tým kadetů Basketbalové akademie vyhrál základní skupinu extraligy kategorie do 17 let a v play-off přehrál v prvním kole osmé Litoměřice. Spuštěny byly také oficiální stránky na této adrese: http://www.bcm-nymburk.cz/mcr-u17-2015.


Do závěrečného turnaje se letos probojovala všechna čtyři první družstva po základní části extraligy. Museli však úspěšně projít prvním kolem play-off, které se hrálo na tři vítězné zápasy systémem 2-2-1 a střetla se družstva v těchto dvojicích: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5.    

 

Nymburští kadeti, kteří skupinu vyhráli, se utkali s osmi Litoměřicemi, se kterými však v dlouhodobé části sehráli poměrně vyrovnané zápasy. V play-off jim však k postupu stačily tři zápasy a pouze druhý skončil jednociferným rozdílem.

 

Druhým účastníkem jsou Orli Prostějov. Ti měli však se sedmým USK velkou práci. Poslední pátý zápas série se hrál až v úterý v Prostějově. Domácí v něm vyhráli 62:52 a tím se na turnaj kvalifikovali, byť v zápase číslo 4 na palubovce USK za stavu 2:1 pro Pražany zvítězil Prostějov 62:60!!

 

Ze třetího místa postupovalo družstvo BCM Slezská Ostrava, které si poradilo poměrem 3:0 na zápasy se Sokolem Pražským a stejně hladce postoupila i čtvrtá GBA Sparta Praha, když vyřadila nebezpečný tým JBC Brno opět 3:0 na zápasy.

 

Ještě před dvěma roky se závěrečný hrál jako turnaj čtyř, kde se utkala všechna družstva systémem každý s každým. Letos to bude v podstatě pokračování vyřazovacích bojů. V prvním kole se utkání Nymburk a Sparta Praha (začátek v 15:00), druhé semifinále odehrají Ostrava a Prostějov.

 

Věříme, že si nenecháte ujít kvalitní mládežnický basketbal. K vidění budou zajímaví hráči jako třeba František Váňa, druhý nejlepší střelec extraligy a Martin Nábělek, kteří přijedou z Prostějova a kteří už oba hráli na turnaji Crystal Bohemia Cup 2015 za reprezentační výběr České republiky do 17 let. V týmu Sparty zase hraje Marek Welsch, syn bývalého reprezentanta Petra Welsche a synovec nymburského hráče Jiřího Welsche. Na turnaji v nymburské dresu uvidíte i několik reprezentantů Gymnázia Bohumila Hrabala, kteří před několika dny skončili na mistrovství světa středních škol na 15.místě. Rozhodně se bude na co koukat. 


Turnaj se se koná pod záštitou hejtmana Středočeského kraje ing. Miloše Petery.

Záštita nad turnajem

 
vloženo: 29.04.2015 17:08 / aktualizováno: 30.04.2015 19:42 / přečteno: 9583x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.