KADETI JSOU MISTŘI REPUBLIKY!

KADETI JSOU MISTŘI REPUBLIKY!

Nymburští kadeti jsou mistři republiky. Ve finále domácího Final 4 zdolali tým BCM Slezská Ostrava o dva body, když ještě na počátku čtvrté čtvrtiny ztráceli 11. Nejlepším střelcem vítězů byl 19 bodový Kotásek. Top scorery Ostravy byli 18 bodoví Bukovjan se Štěpánkem.

Kromě Kotáska měl zápas na straně Nymburka ještě jednoho hrdinu. Byl jím rozehrávač Jan Mráz, který dal poslední dva koše ze hry. V předposlední minutě trefil během 21 vteřin dvě trojky a sám tak stáhnul šestibodovou ztrátu svého týmu. Trenér pozdějších vítězů Pavel Beneš ho přitom jen o několik okamžiků dříve poslal na palubovku. Zbytek bodů Nymburka pak obstaral z trestných hodů Kotásek.


Zápas se hrál před skvělou kulisou zaplněné haly Komenského, kde měli převahu pochopitelně domácí fanoušci. Po celý víkend se ale mohli o podporu z publika opřít všechny týmy. Atmosféra posledních minut pak byla neopakovatelná a strhla i mužského reprezentačního trenéra Ronena Ginzburga či jeho nymburského kolegu Kestutise Kemzuru. Na final Four se o víkendu přišli podívat i Petr a Jiří Welschové, Luboš Bartoň, Tre Simmons, Ladislav Sokolovský, Vojtěch Hruban, Martin Kříž nebo Charlie Mandič. Ten speciálně na pozvání bývalého spoluhráče z Nymburka Pavla Beneše. Nechyběl ani starosta Nymburka Tomáš Mach.


Samotné finále otevřel záhy po úvodním rozskoku ostravský Slavík, ale za domácí kontroval trojkou Ivan. Ten samý hráč to zvedl zpoza oblouku za chvíli znovu a opět se nemýlil. Stav 8:2 přiměl ostravského kouče Černíka k prvnímu time outu zápasu. Po něm Bukovjan trojkou a Štěpánek za dva body dostali svůj tým zpět do těsného závěsu. Nymburk se z perimetru trefil do konce první čtvrtiny ještě jednou, konkrétně Vitek, ale Ostrava dokázala kontrovat. S dalším Štěpánkovým košem šla do vedení, ale poslední slovo v úvodní čtvrtině měl nymburský Štěpán, který doskočil střelu z dálky a nekompromisně zavěsil. 13:13 po první části.


V té druhé šla Ostrava do vedení, které atakovalo dvoucifernou hranici. Pražský tým již nenechával v obraně volné pozice nymburským střelcům na perimetru, přestože pohyb míče domácích nebyl vůbec pomalý. Naopak trojky padaly na druhé straně po střelách Bukovjana, Havlíka, Rudolfa a Slavíka. Přestože se Nymburk snažil hrát v obraně na hranici obětavosti, občas nezalepil všechny díry. Obrana Ostravy byla účinnější.


Když to Nymburku nešlo z dálky, snažil se najíždět do koše a sbírat fauly. Takto získané body Koláře či Viteka pomohly domácímu týmu přeci jen do poločasu snížit na 31:35. I tak ale byla v prvním poločase na Nymburku patrná velká nervozita. Přeci jen role favorita před vlastními fanoušky svazovala.


V druhém poločase si vzala Ostrava osmibodový náskok zpět. Trojkou ho sice korigoval Mráz, ale stejnou střelou na druhé straně odpověděl Štěpánek. Jedna z hlavních opor BCM si ale za chvíli udělala čtvrtý faul a trenér Černík ho vzápětí posadil na lavičku.


Následně se opakovala předchozí situace. Po další trojce Mráze přišla opět odpověď Ostravy. Tentokrát dvojnásobná, Po dlouhých střelách Bukovjana a Hoška vedla Ostrava poprvé v zápase o 10 bodů. Do konce čtvrtiny stihl Bukovjan ještě jednu trojku a Slezané vedli po 30 minutách 54:43. Vyšší procento úspěšnosti střelby za dva i za tři body společně s výbornou obranou bylo klíčem k jejich slibnému náskoku.


Poslední část načal tříbodovou akcí Kotásek. Ten samý hráč za chvíli vypíchl v obraně míč a na druhé straně precizně zakončil dvojtakt. Pět bodů bylo rychle smazáno a následoval ostravský time out. Následujících sedm minut se ale Nymburk na Ostravu nemohl dotáhnout. Na každý jeho koš měli Slezané odpověď, navíc se mohli opřít o doskok. Už to vypadalo, že Final 4 bude mít překvapivého vítěze, než přišel na palubovku Mráz. Po jeho dvou trojkách bylo rázem srovnáno. Posledních 60 vteřin Nymburk sehrál výborně takticky. Nepřipustil střelu z perimetru a zároveň dokázal bránit i vnitřní prostor bez faulu. To znejistělá Ostrava faulovala třikrát nejlepšího střelce Kotáska. Ten sice z šesti pokusů dvakrát minul, přesto jeho čtyři šestky stačily na výhru.


Statistiky:
NBK - Kotásek 19 (6d, 5a), Mráz 15 (za 3b 12/5), Kolář 15 (11d), Ivan 9 (7d), Štěpán 6 (5d), Vitek 6, Novotný 4.
OST - Bukovjan 18(6d, 3a), Štěpánek 18 (9d), Slavík 11 (11d), Rudolf 10 (4d), Havlík8, Novák 4 (8d), Hošek 3.


Trojky 30/8 – 27/8, TH 27/18 – 12/8, doskoky 33 – 41, asistence 12 – 11, ztráty 12 – 20, fauly 16 – 22.

Čtvrtiny: 13:13, 31:35, 43:54, 74:72.
 
vloženo: 03.05.2015 16:17 / přečteno: 9472x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.