SEDMNÁCTKA SI ZAHRAJE O TITUL

SEDMNÁCTKA SI ZAHRAJE O TITUL

Tým kadetů nymburské Basketbalové akademie postoupil do finále domácího Final 4 Mistrovství republiky U17. V semifinále jasně přehrál celek GBA Sparta Praha 73:37. Nejlepším střelcem zápasu se stal s 21 body nymburský Martin Kolář. Na druhé straně se nejlépe trefovali devítibodoví Dominik Celina a Matej Drgon.

V úvodu nebylo znát, že spolu hraje první a čtvrtý tým základní části. Nymburk chyboval v útoku a Sparta jeho ztráty trestala. Když si Švarc najel do vymezeného území a pod košem podal míč k snadnému zakončení Kulčákovi, vedla Sparta 8:4 a domácí kouč Beneš si vzal poprvé time out.


Po něm Nymburk začal působit jistěji a po rychlém brejku zakončeném Kolářem ztrácel bod. Naopak Sparta se dopustila v útoku několika zbytečných ztrát při snaze dopravit míč pod koš. Nymburské střely ale míjely koš. Až když faulovaný Kolář proměnil obě šestky, pořadatelský tým se poprvé v zápase dostal do vedení 12:11. Takový byl i stav po první čtvrtině.


Pro druhou část domácí Akademie podstatně zlepšila obranu. Neúspěšné střely Sparty si dokázala doskočit a po doskoku měla snahu rychle přemístit hru na soupeřovu polovinu. Když domácí obrana dostala sparťanského Celinu pod tlak, Kotásek vystihl jeho přihrávku a sám zakončil, dostal se Nymburk poprvé v zápase do dvouciferného vedení.


Pohoda BA rostla. K budování poločasového sedmnáctibodového náskoku hodně pomohl Mráz, který ve druhé čtvrtině trefil tři těžké trojky. Ty byly předělem zápasu. Po nich už Nymburk definitivně převzal nad zápasem kontrolu. Jednu trojku přidal i Kolář, se 13 body poločasový top scorer zápasu. Nymburk vedl po 20 minutách 37:20 a měl nakročeno do finále.


Úvod druhého poločasu bodově obstaral Kotásek. Ihned po rozskoku zakončil samostatný postup na sparťanský koš. Následně se 1 na 1 prosadil Mráz a náskok Nymburka narostl na 20 bodů. Po dalším koši Koláře se už pokusil zastavit narůstající domácí euforii sparťanský kouč Beťko a vzal si time out. Domácí tým ale přehrával Spartu dál. Jeho převaha narůstala hlavně v obraně. Sparta byla s míčem pod velkým tlakem, často ztrácela a měla jen minimum volných střel. Po třech čtvrtinách vedl Nymburk již 54:29.


I proto mohl v poslední desetiminutovce dát domácí kouč Beneš více minut hráčům z lavičky. Herní obraz to ale nezměnilo. Na mladých Sparťanech se místy projevila rezignace, jejich trenér musel v oddechovém čase hodně zvýšit hlas, aby vyvinuli snahu dohrát zápas v plném nasazení. Na druhé straně byla bojovnost v pořádku. Střídající hráči se snažili ukázat svému kouči, že si minuty zaslouží. Nymburk si tak v pohodě dokráčel k postupu do finále, když porazil Spartu 73:37. O titul si zahraje s BCM Slezská Ostrava. Ta ve druhém semifinále porazila prostějovské Orly 75:66.


Statistiky:

NBK – Kolář 21, Mráz 13, Kotásek 12, Vitek 7, Zajíček a Štěpán 6, Novotný, Krtina a Koláčný 2, Svoboda a Ivan 1.

SPA – Drgon a Celina 9, Kulčák 7, Švarc 6, Welsch 5, Mickovič 1.

Trojky: 21/7 – 21/4, TH 16/14 – 13/7, doskoky 33 – 32, asistence 16 – 9, ztráty 23 – 32, fauly 16 – 18.

Čtvrtiny: 12:11, 37:20, 54:29, 73:37.

 
vloženo: 02.05.2015 19:36 / přečteno: 7032x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.