OKÉNKO DO AKADEMIE

Podívejme se ve stručnosti, co nového se odehrálo v nymburské mládežnické basketbalové rodině – Basketbalové akademii – v minulém týdnu.

Do začátku mistrovských zápasů zbývá u některých družstev už jen necelý měsíc, většina zbývajících týmů rozehraje své soutěže jen o týden déle. Tomu také odpovídá příprava jednotlivých družstev. S tréninky začala už v podstatě všechna. Nejmladší minižáci (U11 a U12) absolvovali v srpnu soustředění, v minulém týdnu si však ještě užívali prázdnin. Družstvo starších minižáků U13 se zatím nesešlo, ale hned v úterý to napraví.

Svěřenci trenérů Růžičky a Křížka (mladší žáci U14) v minulém týdnu, stejně tak jako týden před tím, trénovali dvoufázově a trávili spolu denně, kromě víkendů, čas mezi osmou a pátou. Tým U15 byl na začátku týdne s trenérkami Hubálkovou a Novou na soustředění v Hlušicích a od středy se pak pod vedením trenéra Fraňka i obou asistentek připravoval dvoufázově v Nymburce v hale.

Družstvo kadetů do 17 let pod vedením nového trenéra Ládi Sokolovského v minulém týdnu dokončilo tréninky s převahou cvičení pro zvýšení fyzické kondice a zlepšení individuálních činností jednotlivce. Kadeti do víru mistrovských soutěží vlétnou až 10.října. V září je čeká 10 přípravných zápasů s ligovými týmy věkové kategorie U19.

Nejstarší mládežnický tým juniorů U19 zahajuje své první zápasy v extralize o prvním říjnovém víkendu. Junioři však mohli už před několika dny vpustit trochu adrenalinu do žil, když se zúčastnili turnaje v Písku. V něm v základní skupině postupně porazili Sokol Hradec Králové 2, písecké Sršně a italský Valtarese. Bez ztráty kytičky skupinu vyhráli a ve finále se střetli se Sokolem Pražským – vítězem druhé skupiny. Po dramatickém tříbodovém vítězství nymburští Akademici turnaj vyhráli. (Více o turnaji najdete na stránkách www.bcm-nymburk.cz   )

Přehled mužských a chlapeckých týmů a soutěží, které budou v sezoně hrát + trenéři: