PETR ŠAFARČÍK V NYMBURCE

PETR ŠAFARČÍK V NYMBURCE

TISKOVÁ ZPRÁVA: Patnáctinásobní mistři ČR a čerství vítězové Českého poháru získali do týmu dalšího českého reprezentanta. Se smlouvou do roku 2022 přichází do klubu Petr Šafarčík.

„Nymburk je nejlepší klub v republice. Myslím si, že každý, kdo začíná v Česku s basketbalem, by někdy chtěl za Nymburk hrát. Mně se můj sen splnil nyní. Jsem rád, že jsem se s klubem domluvil a věřím, že budu platnou posilou,“ poznamenal krátce po podpisu smlouvy k novému angažmá Petr Šafarčík.


„Petr je přesně typ hráče, kterého hledáme. Jak jsme ho mohli sledovat, je „hladový“ po basketbalu, má ambice se zlepšovat a hlavně za náš klub chce hrát. Proto si myslím, že je pro nás vhodným hráčem na hřišti i mimo něj. Petr může nastupoval na obou pozicích guardů a má vlastnosti týmového hráče. Chtěl bych popřát Petrovi všechno nejlepší a hlavně co nejrychlejší začlenění do nymburského týmu,“ řekl na adresu nového hráče trenér Oren Amiel.


Petr Šafarčík v květnu pětadvacetiletý rodák z Ostravy začínal v NBL třemi zápasy na podzim 2012 v USK Praha jako sedmnáctiletý. O rok později startoval za Sokol Vyšehrad v první lize, kde v 11 zápasech nastřílel průměrně více než 19 bodů na zápas. V prosinci si ho stáhlo USK Praha zpátky do nejvyšší soutěže. V 16 zápasech skóroval 3,3 body na zápas. V pražském celku z Folimanky pak Petr Šafarčík pokračoval další tři sezony. Především v sezoně 2015/16 dosahoval solidních čísel – 7,6 bodů na zápas, 3,5 doskoků a 2,6 asistencí na utkání.


Pro sezonu 2017/18 přestoupil do Kolína, kde se okamžitě stal jedním z lídrů týmu. Ve své první sezoně dosahoval průměrů 13 bodů na zápas, 4,8 doskoků a 2,9 asistencí. To ho zařadilo na 18.místo mezi ligovými střelci. I tuto sezonu začal Petr Šafarčík v Kolíně. Zranění ruky ho však na začátku ledna vyřadilo ze hry. „Teď už je to všechno v pořádku a od neděle se zapojím do plného tréninkového procesu s reprezentací,“ poznamenal ke svému zranění Šafarčík, který smlouvu s Kolínem ukončil v únoru..  

 
vloženo: 14.02.2019 13:00 / aktualizováno: 14.02.2019 15:08 / přečteno: 8364x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.