PROTI VÍTĚZI FIBA EUROPE CUPu

Na nymburské Lvy čeká ve v úterý čtvrtý soupeř v letošním ročníku Ligy mistrů, vítěz FIBA Europe Cupu z minulé sezony Fraport Skyliners Frankfurt.

Zápas začíná ve 20:00 a vy můžete být při tom buď přímo v hale, přihlášení odjíždějí v úterý ráno v 8:00 hodin, nebo sledováním televize O2TV Sport případně jiných moderních médií jako je livebasketball.tv  či jiné live-streamy.

Letošní sezona se týmu soupeř ezatím příliš nepodařila. Sbírá více proher než vítězství, jenže každá krize může kdykoliv skončit. Frankfurt je v německé Bundeslize na 13.místě, když prohrál zatím šest zápasů z devíti. Všechna tři vítězství však byla proti týmům, které jsou tabulkově nad nimi - Ludwigsburg (5.), Alba Berlín (8), Bremerhaven (11.). Tedy pro zápas s naším týmem nelze brát výsledky v lize jako bernou minci.

Určité srovnání mohou přinést zatím odehraná utkání ve Champions League. V nich má Frankfurt zapsané vítězství v Domžale nad Heliosem v poměru 61:56 a porážku z prvního kola v Monaku (47:65) a z druhého doma s Banvitem (70:86). Právě turecký tým by mohl být určitým referenčním bodem výkonnosti obou týmů. Nymburk prohrál v Turecku o šest bodů, Frankfurt doma o šestnáct.

Družstvo Frankfurtu je jako většina německých družstev prošpikována americkými hráči. V dresu našeho soupeře jich je pět a k tomu jeden Dán. I když některá jména hráčů nepůsobí německy, jako například Isaac Evolue Etue B.Bonga, Garai Zeeb nebo Mahir Agva, mají všichni jako místo narození německé město.

Soupiska Frankfurtu čítá 11 hráčů, jejich průměrná výška je 197 cm a průměrný věk 24 let. Pro srovnání nymburská soupiska má průměrný věk hráčů 27 let a výšku 199 cm. Nejvíce využívaným hráčem je Quantez Robertson. V obou soutěžích Bundeslize a Lize mistrů má průměr vyšší než 34 minut na zápas. Kolem třiceti minut na zápas, a opět v obou soutěžích, mají Kwame Vaughn. Shavon Shields a Antonio Graves. Teprve po těchto čtyřech cizincích, kromě Gravese jsou to Američané, přichází na řadu s 22 minutami první Němec Mahir Agva. Nejlepším střelcem je v Lize mistrů Vaughn s 15 body na zápas, který podle počtu střílených trestných hodů bude koš soupeře ohrožovat především z nájezdů. Na svém kontě ale má i nejvíce trojek (4) a čtyři asistence. Všechna tato čísla z něho dělají i nejužitečnějšího hráče německého družstva. Dominantním hráčem na doskoku je Mike Morrison s průměrem 6 doskoků na zápas.

Srovnání týmových statistik vyznívá v některých datech pro Nymburk v jiných pro Frankfurt.