K-RAY V TOP5 DVANÁCTÉHO KOLA BCL

Skvělá hra Kendricka Raye v úterním zápase proti Avellinu ho posunula mezi pět nejlepších hráčů 12. kola Basketball Champions League.

Připomeňme čísla Kendricka Raye v utkání proti Avellinu. Za 24 minut nastřílel 24 bodů, z toho devět v posledních pěti minutách zápasu včetně čtyř trestných hodů s ledovým klidem na úplném konci zápasu. Střelbu z pole měl 50%. K tomu Kendrick přidal 11 doskoků a především jeho poslední útočný a koš po něm znamenal změnu skóre ze 73:72 na 75:72.

Kendricku, jsi pyšný na to, že jsi v nejlepší pětce 12.kola BCL?

Kdyby moji spoluhráči nehráli tak, jako hráli, nemohl bych v tomto výběru figurovat. Ale já osobně jsme pochopitelně rád.

Jak důležité bylo úterní vítězství?

Bylo to hodně velké vítězství, protože jsme se dostali do play-off a to jsme moc potřebovali.

Jaké bys naše klíčové momenty pro naši výhru?

Měli jsme skvělou obranu. Dařilo se nám hlavně v druhé půlce a nakonec jsme vyhráli.

Když si vezmeš celý zápas, byl tam nějaký klíčový moment?

Prostě jsme se drželi spolu jako tým a spolu jsme to dotáhli do konce.

Byl jsi nervózní, když jsi střílel poslední šestky?

Ne. Je to součástí hry. Trestné hody hodně trénuji, takže jsem si dost věřil.

Když sis na konci vzal míč, bylo jasné, že tě budou faulovat. Moc aktivní jsi nebyl při úniku z dvojího sevření. Bylo to tak, jak jsi chtěl?

Věděl jsem, že na to nemusím tlačit a taky že ten faul přijde, takže jsem se držel zpátky a počkal jsem si na trestné hody.

Kdo byl podle Tebe nejlepším hráčem soupeře?

Rozhodně Jason Rich číslo 25. Hraje už hodně let, takže je z něj „veterán“, kterého musíš neustále sledovat a zároveň se od něj můžeš hodně naučit.

Když porovnáš dnešní a minulý zápas s dnešním soupeřem, co se s námi stalo? Předtím jsme prohráli o 17 bodů a teď výhra.

Dnes jsme tu měli domácí fanoušky, kteří nás podpořili. Také jsme bojovali o postup do play-off, takže jsme měli asi větší motivaci.