NAČÍNÁME DRUHOU KOPU

NAČÍNÁME DRUHOU KOPU

Zítra večer vstoupíme do Českého poháru zápasem v Plzni. Možná trochu překvapivě to bude už čtvrtý pohárový zápas proti týmu ze západočeské metropole.

Letošní ročník českého poháru má za sebou už šest kol a nyní dospěl do osmifinále. V této fázi se do poháru připojuje nejlepší osmička ligových týmů (bráno v minulé sezoně). Náš soupeř Lokomotiva Plzeň byla nasazena o dvě kola dříve proti Domažlicím. V utkání vyhrála 88:71 a posunula se do souboje s dalším nasazeným Sokolem Písek. Utkání v Plzni bylo vyrovnanější, ale nakonec ho Plzeň vyhrála 73:62. V tomto kole byly nasazeny i čtyři týmy z NBL. Brno přehrálo Nový Jičín 78:57, USK Praha zvítězilo nad Sokolem Pražským 115:57, Ostrava porazila Opavu B 98:72 a Hradec Králové si poradil s Basketbalem Olomouc (nikoliv Olomoucko) 103:75.


Ač se to může zdát nemožné, s Plzní jsme se utkali v Českém poháru už třikrát. Poprvé v lednu 2003, kdy jsme vyhráli 97:61 je o necelý rok později, už v sezoně 2003/04 jsme Plzeň porazili 98:60. Datum tohoto zápasu bylo 12.12.2003, tedy přesně před 15 roky. Zatím poslední pohárový zápas jsme odehráli v únoru 2008. Soupeřem byl tým, který se jmenoval „Basket Západ“ a bylo to smíšený tým Jiskry Domažlice a Lokomotivy Plzeň. Tehdy jsme vyhráli drtivě 106:33.


S Plzní jsme se utkali ještě dvakrát. V sezoně 2011/12, kdy se Plzeň účastnila nejvyšší soutěže. Doma jsme vyhráli 100:60 a venku 95:63. „Už tam ani neznám nikoho z hráčů. Ti, co jsem znal, už skončili,“ lámal si chvíli hlavu Vojtěch Hruban. Skutečně mnoho hráčů se zkušenostmi z NBL v Plzni nehraje. Výjimkou je Václav Honomichl, který hrál za Lokomotivu v jejím startu v NBL a hostoval do mmcité Brno. Jedenadvacetiletý David Martin letos proti nám dokonce hrál v dresu Ústí nad Labem, kam hostuje a zaznamenal v Nymburce 5 bodů.


Nikdo asi nepředpokládá, že by měl postoupit někdo jiný než náš tým, i když náš výkon proti Dijonu nebyl optimální. „Vzhledem k rozdílnému postavení v českém basketbalu půjde především o to, abychom získali výhru, kterou potřebujeme a abychom do Plzně přivezli ukázku pěkného basketbalu,“ plánuje Vojtěch Hruban.


Lokomotiva Plzeň je v první lize skupině Západ na šestém místě s bilancí 6-6. Naše béčko v Plzni na začátku listopadu vyhrálo 85:82.


Nymburk v Českém poháru

V Českém poháru jsme odehráli celkem 60 zápasů za 18 sezon, z nichž jsme prohráli jen čtyři. Dvakrát v základní části a dvakrát na závěrečném turnaji čtyř. A právě v letech, kdy jsme prohráli ve finálových turnajích, jsme skončili na třetím místě. Z Českého poháru máme celkem 14 medailí, dvě zmiňované bronzové a 12 zlatých. Nikdy jsme nebyli druzí. Dvakrát, když byl program našich hráčů velice plný, jsme v Českém poháru nestartovali. Celkové skóre je 5.760 : 4.070 (96,0 : 67,8).  

 
vloženo: 12.12.2018 19:13 / přečteno: 6959x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.