TŘIKRÁT O STUPÍNEK VÝŠ

Tým žáků věkové kategorie U14 učinil v neděli rozhodující krok a pro další sezonu vybojoval místo krajského přeboru ligy, věkové kategorie U15.

Po postupu kadetů do 16 let v prvním kole kvalifikace do ligy U17 a vybojovaném postupu juniorů U18 do extraligy U19, splnili cíl také nejmladší zástupci Basketbalového centra Nymburk. Ve víkendovém dvojzápase se Zlínem, dokázali doma v neděli nahradit sobotní prohru ve Zlíně o čtyři body a výhra o dvanáct jim zajistila postup mezi ligové týmy.

Vzhledem k našemu neúspěšnému počínání v Liberci, kde jsme obsadili druhé místo a utekl nám tedy přímý postup do ligy. Byly jsme tak nuceni poprat se ve druhé části kvalifikace o místo v lize s týmem ze Zlína. V sobotu jsme odjeli na jeho palubovku a v neděli jsme sehráli duel na domácí půdě.

Sobotní utkání
Zlín x BCM Nymburk 65:61

K sobotnímu utkání na Moravě jsme vyrazili s časovým náskokem abychom se poctě mohli stavit na obědě a aby hráči měli dostatek času na rozhýbání těla po dlouhé cestě. To se také povedlo a my drželi se soupeřem krok a poločas jsme vyhráli o 2 body (24:22). Třetí třetinu jsme však nezvládli a prohráli jí rozdílem 9 bodů. Úkolem tedy bylo tento rozdíl co nejvíce smazat. Úplně se to nepovedlo a na konci zápasu svítilo na tabuli 65:61 pro domácí. Tento stav znamenal, že v domácím prostředí musíme vyhrát alespoň o 5 bodů, abychom postoupili do ligy.

Zlín

Body:  Horák 23, Konečný 22, Majtner a Kadlčík po 4,…, TH: 20/10, fauly: 19

NBK

Body:  Stuchlík 20, Malec 12, Kurka 10,Táslar 7, Kotásek 6, Erbs 5, Pletka 1, TH: 21/7, fauly: 16

Čtvrtiny:  10:10, 12:14; 27:18, 16:19

Nedělní utkání
BCM Nymburk x Zlín 74:62

Do nedělního zápasu jsme vstoupili s jasným cílem: porazit Zlín co největším rozdílem a postoupit do ligy kategorie U15. Od první minuty jsme na soupeře vlítli a ujali se vedení a diktovali tempo hry. Po první čtvrtině jsme vedli o 13 bodů. Tento rozdíl se do poločasu ještě o bodík zvětšil. Po poločase jsme tento náskok skoro ztratili o soupeř se vrátil do hry. Po třetí třetině byl stav 55:48 Náš náskok tedy byl 7, respektive 4 body. V poslední čtvrtině jsme však soupeře k velkému trháku nepostili a na všechny jeho koše jsme dokázali odpovědět. Konečný stav pro nás tedy byl příznivý 74:62 a v součtu jsme porazili Zlín o 8 bodů a zaslouženě postoupili do ligu kategorie U15.

NBK

Body: Stuchlík 20, Kurka 18, Malec, Erbs po 11, Kotásek 9, Felix 3, Táslar 2, TH: 31/18, fauly: 17