U19 ČEKÁ FINÁLE PROTI CSKA

U19 ČEKÁ FINÁLE PROTI CSKA

Nymburský tým U19 na turnaji v Groningenu pokračuje ve své úspěšné jízdě. Po třech výhrách v základní skupině si v nedělním semifinále poradil i s výběrem proslulé Sabonis Basketball Academy 78:66 a v pondělí se může těšit na finále proti CSKA Moskva.

Po spanilé jízdě skupinou nás čekal soupeř zvučného jména - Sabonis Basketball Academy. Tým opírající se o vynikající střelbu ze střední a delší vzdálenosti a s nebezpečným přechodem na útočnou polovinu začal proti nám kombinovanou zónou. Vstup do zápasu však patřil našemu týmu. Po úvodních 2,5 minutách jsme vedli 10. Trojky Dlugoše, Peterky a dvě smeče Svobody donutili litevského trenéra k oddechovému času. Ten soupeři pomohl. Celá první část hry byla velmi útočně laděná a oba týmy předváděli mnoho pohledných akcí, ovšem k neradosti obou trenérů - 29-28 to byl stav po 1. čtvrtině ve prospěch našich mladíků. Druhá část hry byla již ale mnohem tvrdší a obrany začali pracovat s mnohem větší intenzitou. Výborně pracoval Dlugoš na rozehrávce. Velmi dobře četl typy obran, které soupeř střídal. Zónové presy 1-3-1. Kombinovaná obrana BOX & ONE nebo osobní obrana se zdvojením M. Peterky po obdržení míče. Čtení hry byl základ dílčímu úspěchu a poločasové skóre 47-34 bylo nadějné do druhé půle. Ale jak jsme se již mnohokrát přesvědčili, Litevci jsou houževnatí bojovníci. Třetí čtvrtinu vytáhli obranu po celém hřišti, jakýkoliv náznak úniku přerušili fauly (často až na hranici nesportovní chyby), jen aby se dokázali vrátit do zápasu. Hráči se lvíčkem ve znaku svého klubu, ale pracovali znamenitě. Trpělivou hrou a poctivou obranou nedali soupeři šanci na dramatickou koncovku a tak postup do finále se stal skutečností. Za odvedený výkon zaslouží pochvalu celý tým. Na hřiště se dostalo všech 10 hráčů. Náš tým se opíral o hru tria Peterka, Svoboda, Dlugoš. Všichni tři své úlohy zvládali s precizností a tím dali klid ostatním hráčům. Velmi dobrý zápas odehrál i Honza Bakule. Několika útočnými doskoky a zejména dobrou obranou vyztužil náš vymezený prostor. Jeho přínos byl X Faktorem zápasu.

V nedělním finále proti sobě svede souboj dvou neporažených celků - CSKA MOSKVA a BA NYMBURK. Moskevský gigant přijel letos s nabitou soupiskou a v pozici hlavního trenéra je asistent národního celku mužů Andrej Malcev (hráč Mlékarny Kunín 2000/2001). Na soupisce jsou i dva hráči trénující s mužským A týmem (Anton Astapkovič 1994 a Michail Malejko 1996). To je jistě pro nás výzvou velkou. Finále startuje od 14.00.


Sabonis Basketball Academy - BA Nymburk 66-78 (28-29, 34-47, 52-62).

Body: Peterka 28, Svoboda 19, Dlugoš 14, Senohradský 6, Bakule 5, Bubeník 4, Kurka 2.


Poslední zápas skupiny přinesl zajímavou zápletku již před utkáním. Případné vítězství by znamenalo postup z 1. místa a souboj v semifinále s litevskou akademií legendy světového basketbalu Arvidase Sabonise. Případná prohra by znamenala druhé místo (semifinále proti CSKA). Hned od úvodních minut pracovala naše obrana na jedničku a soupeř se na každý koš nadřel. My naopak vyráželi do protiútoků a skóre postupně navyšovali. V utkání byl rozdíl již 20 bodový, ale poslední periodu si náš tým za rámeček nedá. Polevení koncentrace domácí začali trestat. Dobré je, že veliký prostor v utkání dostal Dominik Štěpán - benjamínek našeho týmu. Předvedl několik pěkných bloků a jeho výkon postupem času gradoval. V utkání skórovali všichni hráči a to je jistě dalším příjemným bonusem.


BA Nymburk - Donar Groningen 55-49 (13-9,33-17,46-31)

Body: Dlugoš 14, Svoboda 12, Peterka 11, Kurka 4, Senohradský a Bubeník po 3, Štěpán, Bakule, Vaněk a Rykl po 2.

 
vloženo: 06.04.2015 14:13 / přečteno: 7993x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.