POČET NASTŘÍLENÝCH BODŮ SE ZVYŠUJE

Zápas v Polsku byl oproti utkání s USK náročnější jen o cestování do Zhořelce. Soupeř od počátku nekladl velký odpor a naší stále se zlepšující hře podlehl především díky lichým čtvrtinám o 21 bodů 78:99.

Utkání se hrálo za zavřenými dveřmi, a tak jediné zastoupení divácké veřejnosti tvořily manželky polských hráčů za domácí a za hosty Ruda Šimeček a Zdeněk Lejsek, kteří se jeli autobusem s hráči.

Tým domácích nastoupil v deseti hráčích, z nichž dva známe z působení v nymburském dresu. Pod košem byl Robert Tomaszek a na rozehrávce Demond Tweety Carter. Bodově se prosadil ten menší z nich.

Nymburští hráči byli lepší po celé utkání a zahráli si nakonec, kromě Martina Koláře, všichni. Ve hře se ještě projevovaly znaky začátku sezony, ale bylo stále více vidět, že se hráči postupně sehrávají a některé akce byly hodně pohledné. Už v první čtvrtině si hosté vytvořili desetibodový náskok, který si udrželi do poločasu. Ke 42 bodům za poločas přispěl nejvíce devíti body Vojta Hruban. V obraně jsme udrželi domácí na 32 bodech, což bylo velice dobré číslo.

Ve druhém poločase se ve statistikách výrazně zviditelnil Martin Peterka, který zaznamenal čtyři trojky a byl jedním z hráčů, díky němuž Nymburk ve třetí čtvrtině nasázel domácím 36 bodů. Poslední čtvrtina, stejně jako druhá, skončila smírně.

Jak už jsme uvedli, naši hráči měli na útočné polovině navrch, jediné v čem pokulhávali, byla střelba trestných hodů. Naopak výrazně převyšovali Turow v úspěšnosti střelby z pole (Turow 39,1%, Nymburk 57,4%). Byli jsme také lepší v počtu doskoků. Paradoxně nejlepším mužem na doskoku byl Bryon Allen s 8 získanými míči, o jeden méně měl Ekene Ibekwe. Allen byl také nejlépe přihrávajícím hráčem s 5 asistencemi, čtyři finální přihrávky si připsal Howard Sant-Roos.

Body: Archibeque 19 (13), Ikovlev 17, Bochno 13, Carter 10, Michalak 7, Kostrzewski 4, Borowski 4, Gospodarek 2, Lichnowski 2 - Ibekwe 18 (TH 10/8, F+ 7), Peterka 16 (trojky 5/4), Hruban 15 (za 2 body 4/4), Meier 13, Sant-Roos 9, Allen 8, Welsch 7, Kříž a Benda 4, Svoboda 3, Pumprla 2, trojky: 26/8:23/11, TH 22/20:27/18, doskoky: 31:38, čtvrtiny: 15:25, 17:17, 25:36, 21:21

vloženo: 03.09.2016 23:45 / přečteno: 10069x