ÚTOK LEPŠÍ NEŽ OBRANA

Ve Slovinsku jsme odehráli první zápas na v rámci soustředění a porazili jsme Helios Suns Domžale poměrně výrazným rozdílem 94:70.

O osudu zápasu se rozhodlo v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli o dvacet bodů 35:15. V této části zápasu jsme si pomohli šesti trojkami. Dvě proměnil Ray a po jedné Pumprla, Barać, Lawrence a Peterka. Domácí dali ze hry jen tři koše, zbývajících 9 bodů dosáhli z čáry trestných hodů. Ve druhé čtvrtině se karta obrátila. Na první dva koše Besediče jsme ještě dokázali odpovědět pádně sedmi body a náskok jsme vytáhli až na 23 bodů. Jenže od 14.minuty byli Slovinci v útoku lepší, když jsme jim cestu do koše usnadňovali horší obranou a také slabším obranným doskokem. Následujících pět minut domácí vyhráli 14:2. Do konce prvního poločasu jsme už našli jediného střelce Kendricka Raye, jehož 8 bodů domácí nepřestříleli. To znamenalo poločasové skóre 52:41.

Ve druhém poločase jsme začali podobně jako v první čtvrtině. Byli jsme aktivnější v útoku a postupem času jsme si opět vypracovali více než dvacetibodové vedení 72:50. Domácí se snažili častěji naše hráče zastavovat za cenu nedovolených zákroků, a tak jsme z dvaadvaceti bodů nastříleli devět z čáry trestných hodů. Nižší skóre zapříčinila také pouze jedna trojka z našich rukou. Poslední čtvrtina dopadla smírně 20:20 a obě družstva se poměrně pravidelně střídala v zakončení.

„Soupeř ve druhé čtvrtině stáhl náskok kvůli naší slabé obraně a nepozornosti na obranném doskoku. Máme před sebou v těchto činnostech ještě velký kus práce,“ dodal k zápasu Rudolf Šimeček.

Body: Ray 18, Peterka 13, Mickelson a Barać 12, Bohačík 8 (5 as), Pumprla 7, Diggs 6, Lawrence 5 (5 as), Vyoral 5 (4 as), Benda 4, Kříž 2, Kolář 0 - nejvíce bodů Heliosu: Mahković 34; trojky: 17/9, ztráty: 13, asistence: 21, doskoky: 32 (19 obranných a 13 útočných), čtvrtiny: 15:35, 26:17, 11:22, 20:20

vloženo: 23.09.2017 23:07 / přečteno: 7510x