VÝHRA NA ZÁVĚR

Na závěr polského turnaje jsme porazili Steauu Bukurešť v poměru 100:84, když jsme oproti minulému zápasu zlepšili obranu i útok.

Do utkání jsme dobře vstoupili a nepustili jsme rumunský tým do vedení. Svůj náskok jsme neustále mírně navyšovali. Především druhou pětiminutovku druhé čtvrtiny, kterou jsme vyhráli 19:7. Charakteristickým rysem prvního poločasu byla zlepšená obrana, celá řada získaných míčů a rychlý protiútok. Z něj pak pochopitelně body přibývaly rychle a není proto divu, že do poločasu jsme jich nastřádali 59. Hru velice dobře řídil Geno Lawrence, který za první poločas naakumuloval osm asistencí. Dobrá hra v útoku, zlepšená komunikace v obraně dávala v poločase dobrou naději na výhru nad týmem, který nebyl výrazně slabší než zbývající účastníci turnaje.

Třetí čtvrtinu jsme nezačali zcela ideálně. Steaua se snažila s výsledkem něco udělat, její hráči měli poměrně dost otevřených střel. Zlepšení hra soupeře měla za následek snížení ztráty, ale nikdy to nebylo na méně než deset bodů, a tak mohli být naši hráči v relativním klidu. V závěrečné čtvrtině jsme si náskok už s přehledem udržovali a utkání dovedli do vítězného konce.

Bodově zazářil Kendrick Ray, který se i potřetí stal střeleckým lídrem našeho týmu. Tentokrát však zaznamenal 32 bodů, při velice dobré úspěšnosti střelby z pole (16/13). Hodně košů dal z rychlého protiútoku nebo poloprotiútoku, když byla obrana otevřená. Ve druhém poločase ho zase spoluhráči nacházeli volného na trojkovém oblouku, odkud rumunskému týmu poslal tři pozdravy. Kendrick se snažil i v obraně. Neustále byl stínem některého protihráče. Poprvé se více prosazoval i Quincy Diggs, který nastřílel 19 bodů, ale hlavně oproti sobotnímu utkání, kdy vystřelil jednou, nepřecházel střelecké pozice, lépe využíval svůj potenciál a pouštěl se daleko více do zakončení. Se sedmi doskoky byl nejplatnějším naším hráčem doskoku. Martin Peterka zaznamenal v jedné části zápasu tři trojky v řadě a doskočil 6 míčů.

Body: Ray 32, Diggs 19, Peterka 13, Barać 10, Mickelson 8, Lawrence 6 (12 asistencí) Benda 6, Bohačík 4, Kříž 2 - Runkauskas 23, Taylor 16, Laporník 11, Fraseniuc 10,…, střelba za 2 body: 40:27/44:19, trojky: 22/8:30/11, TH: 29/22:17/13, doskoky: 41:35, asistence 31:23, ztráty: 19:17, zisky: 11:10, fauly: 18:23, čtvrtiny: 29:22, 30:16, 18:25, 23:21

vloženo: 18.09.2017 01:07 / aktualizováno: 18.09.2017 08:09 / přečteno: 7491x