DRTIVÁ PORÁŽKA

Ve druhém přípravném zápase na turnaji v polské Toruni jsme sice v útoku hráli poměrně slušně, ale totálně jsme propadli v obraně a Anwil Wloclawek nás porazil opravdu vysoko 121:85.

Sto dvacet jedna obdržených bodů je třetí nejvyšší počet bodů, které jsme od soupeře dostali. Více nám nasázel 17.listopadu 2004 Kyjev a to 125, jenže to se hrála čtyři prodloužení a tento zápas vešel do historie jako naše nejdelší utkání v historii. O dva body méně než v tomto rekordním utkání jsme dostali naloženo od Chimki Moskva třetího ledna 2016 ve VTB lize. Tehdy jsme prohráli 71:123.

Wloclawští rotvajleři (ve znaku mají rotvajlera) rozsápali naši obranu už v první čtvrtině, kterou jsme prohráli 21:35, a trhali pak v každé další čtvrtině. Jen v poslední desetiminutovce nám soupeř nedal třicet a více bodů. Anwil byl ve všech důležitých statistikách lepší než my. Měl o deset doskoků více, o 12 asistencí více, o 6 ztrát méně, o 9 zisků více. Anwil zaznamenal 35 bodů po našich ztrátách a dokázal dominovat pod košem, když si jeho hráči dovolili z vymezeného území skórovat 50 bodů proti našim dvaatřiceti. Při sedmdesátiprocentní úspěšnosti střelby za dva body a padesáti za tři body není 121 bodů až tak velkým překvapením, zvlášť když se k tomu přidá ještě 34 trestných hodů, z nichž soupeř vytěžil 28 bodů.

Alfou a omegou utkání byla obrana. Ta však nefungovala ani týmově ani při hře jedna na jedna. Vyrovnaných bylo jen prvních pět minut, kdy jsme prohrávali o čtyři body. Ve druhé pětiminutovce jsme prohráli 19:9. Podle podobného scénáře se hrálo i ve druhé čtvrtině. Prvních pět minut 11:10, druhých 19:13. Už poločasové skóre 65:44 nevěštilo nic dobrého. Třetí čtvrtina byla nejvyrovnanější a prvních pět minut jsme dokonce vyhráli 18:13, ale druhých pět minut to bylo zase katastrofálních 17:6. Stovku jsme inkasovali už krátce po začátku poslední čtvrtiny a pak Anwil ještě zatloukl šnůrou 13:0 poslední hřebíček na 113:73. Obrovský rozdíl čtyřiceti bodů jsme do konce jen kosmeticky upravili.

„Anwil nás přehrával ve hře jedna na jedna, více se tlačil do zakončení a nám chyběla bojovnost. Polskému týmu se dařilo v útoku, ale my jsme jim to usnadnili,“ neměl slova Michal Hubálek.

Body: Almeida 21, Laczyňski 18, Zyskowski 15, Sobin 13, Szewczyk a Airington 12, Leoňczyk 11, Nowakowski 9, Delas 8, Afeltowicz 2 - Ray 16, Barać 13, Mickelson 10, Pumprla 9, Diggs 8, Lawrence 7, Benda 6, Bohačík 5, Peterka a Kříž 4, Vyoral 3, střelba za 2 body: 43/30:37/21, trojky: 22/11:24/10, TH: 34/28:18/13, doskoky: 32:22, ztráty: 15:21, zisky: 16:7, asistence: 31:19, fauly: 21:27, čtvrtiny: 35:21, 30:23, 30:24, 26:17

vloženo: 16.09.2017 21:47 / přečteno: 8314x