BEZPEČNÁ VÝHRA V POKLIDNÉM TEMPU

BEZPEČNÁ VÝHRA V POKLIDNÉM TEMPU

Poslední utkání nadstavbové skupiny A1 mezi našimi hráči a USK Praha se neslo v poměrně poklidném duchu. Od druhé čtvrtiny jsme si udržovali bezpečný náskok a zápas dovedli do vítězného konce v poměru 84:56.

V  týmových statistikách byl největší rozdíl v počtu ztracených míčů, kdy USK spáchalo dvojnásobek míčových ztrát a právě tyto chyby stály za dvaceti inkasovanými body. Nejvíce se projevovaly ztráty ve druhé a třetí čtvrtině, kdy jsme z rychlého protiútoku nastříleli nejvíce bodů. Nás dobrý útok do nepostavené obrany přicházel ve druhém poločase po obranném doskoku, přičemž jsme měli lehce víc doskoků než soupeři celkově. Pod košem kraloval Howard Sant-Roos, který díky 13 doskočeným míčům (11 v obraně) získal jako jediný hráč double-double.

 

V útočných statistikách, ve střelbě, jsme byli lehce nadprůměrně úspěšní ve střelbě za 2 body, trojky jsme udržovali na standardních hodnotách. Z pohledu střelby byla nejhorší první čtvrtina, kdy jsme teprve nastavovali mířidla. Postupem každé čtvrtiny se procento úspěšnosti naší střelby mírně zvyšovalo, podobně jako náš náskok. Tendence úspěšnosti střelby u hostů byla přesně opačná. Postupně s utahujícími se šrouby naší obrany ubývala i jejich přesnost.

 

V první čtvrtině jsme kalibrovali intenzitu naší hry. Hned na úvod jsme hosty zmáčkli na čtyřech bodech, sami jsme nastříleli osm. Ve třetí až šesté minutě jsme zůstali bodově na suchu a USK se dostalo do vedení o dva body 10:8. Trojka Howieho oddálila vedení hostů, ale jen na jeden útok. Hosté využili naší horší střelby a dostali se do pětibodového vedení 18:13. Se ztrátou jsme bojovali až dokonce první desetiminutovky. Na úvod druhé části se volejbalově prosadil Kenny Hall po asistenci, jedné ze šesti celkem, Geno Lawrence. V polovině 13.minuty se poprvé v zápase prosadil  Vojta Hruban a po deseti minutách které jsme odehráli v bodové ztrátě jsme jeho trojkou vyrovnali (22:22). Dalších sedm bodů našeho snipera, který svoje desetibodové účinkování orámoval dvěma trojkami, dostalo nás tým do desetibodového vedení (34:24). Naši útočnou aktivitu přerušil Mirsad Alilović oddechovým časem a do konce čtvrtiny se náskok udržoval kolem deseti bodů.

 

Začátek třetí čtvrtiny měl poměrně rychlý spád. Poměrně přesně se trefovaly oba týmy a za necelé tři minuty skóre poskočilo o 10 bodů na naší straně a o 6 bodů na straně USK. Potom se rychlost změny skóre trochu přibrzdila, zásluhou lepší obrany a horších střeleckých pokusů. Několik zachycených přihrávek naší obranou znemožnilo hostům dosáhnout body a skóre na konci 26.minuty poskočilo až na 60:38, právě po rychlém protiútoku Vojty Hrubana, který zužitkoval zisk Kenny Halla. Kolem dvaceti bodů se pohybovala ztráta USK až do konce čtvrtiny. V poslední čtvrtině už na listině střelců chyběl jediný zápis a to Matěje Svobody, který zatím nenastoupil. Příležitost dostal zhruba 6 minut před koncem. Na první svou úspěšnou trojku čekal Matěj 150 sekund čisté hry. Po asistenci Stevena Holta se trefil z levé strany a zaplnil poslední černé místo na tabuli střelců. O body se v poslední čtvrtině starali především Hall, Peterka, Kříž a Svoboda, kterým v závěru „šéfoval“ Geno Lawrence.

 

Utkání skončilo poklidným vítězstvím 84:56, a protože vyhrálo i Ústí v Jindřichově Hradci, stalo se posledním účastníkem play-off a naším soupeřem. Dva domácí zápasy se hrají ve úterý 11.dubna a středu 12.dubna vždy od 18:30 hodin.

 

Body: Hruban 17, Sant-Roos 15 (13 doskoků), Hall 9 (6 doskoků), Allen, Benda, Peterka, Holt a Kříž všichni po 6, Svoboda 5, Lawrence 4 (6 asistencí), Welsch a Meier 2  - Bohačík 12, Feštr 9, Grunt 8, Šafarčík 7, Madsen a Mareš Michal 6, Hájek a Štěrba 3, Svoboda 2, střelba za 2 body: 51/27:37/16, trojky: 19/6:22/5, TH: 20/12:13/9, doskoky: 43:39, asistence: 22:13, ztráty: 10:21, zisky: 12:7, čtvrtiny: 17:20, 23:11, 24:14, 20:11

 
 
 
vloženo: 05.04.2017 09:02 / přečteno: 8270x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.