OPAVA PODRUHÉ O TŘICET

OPAVA PODRUHÉ O TŘICET

Basketbalisté Nymburka v dohrávce 1. kola nadstavby Kooperativa NBL porazili doma Opavu 112:82. V repríze nedávného finále Českého poháru i loňského finále ligy si úřadující mistr vytvořil už ve druhé čtvrtině dvouciferný náskok a kolektivním výkonem nedovolil překvapení. V sezoně tak zůstává neporažený a vede tabulku, Opava je sedmá se stejnou bilancí jako osmé Brno.

Opava přijela bez reprezentačního pivota Jakuba Šiřiny, ale po zranění už se Slezanům vrátil do hry pivot Martin Gniadek, který byl s 18 body nejlepším střelcem Opavy v zápase. Nymburk pak poprvé nasadil svou novou posilu a reprezentanta Petra Šafarčíka. Ten ve své premiéře stihl za 14 minut dva body a dva doskoky.

Nymburku se dařila střelba z dálky, když jen v první čtvrtině proměnil sedm trojek, z toho tři Jaromír Bohačík. Celkem dali domácí 15 trojek. Do druhé čtvrtiny pak vstoupili šňůrou 13:0, čímž odskočili a už nepustili Opavu zpět na kontakt. 

Hned sedm hráčů Nymburka mělo dvouciferný počet bodů. Nejvíce americký pivot Mike Myers, který dělal opavské obraně problémy zejména ve třetí čtvrtině. Celkem dal 18 bodů. Petr Benda přidal o bod méně. Martin Peterka přidal 14 bodů.

Nymburk měl velkou převahu pod košem, kde měl o 15 doskoků více než soupeř a měl 20 útočných doskoků, z čehož vytěžil 23 bodů. Rovněž 28 ze 41 košů dal po asistencích.


ČEZ Basketbal Nymburk - BK Opava 112:82 (30:27, 57:46, 86:67)
Nejvíce bodů: Myers 18, Benda 17, Peterka 14, Lawrence, Wright a Bohačik po 12, Kříž 7, Vyoral 5, Šafarčík a Pumprla 2 - Gniadek 18, Kvapil 17, Bujnoch a Klečka po 11.

Hlasy po utkání:

Petr Czudek (trenér Opavy): “Gratulace domácímu týmu. Po reprezentační pauze člověk mnidky neví, jak budou hráči reagovat. První čtvrtina se nesla v ofenzivním až exhibičním duchu. Pak Nymburk přitvrdil v obraně a dostal se do náskoku, kde ukázal svou sílu. Rozhodovalo se pod košem, 20 útočných doskoků domácích je příliš mnoho. A 28 asistencí také svědčí o tom, že Nymburk to odehrál v pohodě. My odehráli pár dobrých pasáží, ale to tady nestačí. Prohra o 30 bodů je zasloužená. My teď hledáme svojí tvář.”

Lukáš Bukovjan (hráč Opavy): “Rozhodlo, že nás přeskákali. Nymburk střílel s velmi vysokou úspěšností. Dali nám 15 trojek. Když mají den, tak jim to padá. My se teď musíme připravit na domácí utkání s Děčínem, protože musíme začít vyhrávat, abychom se dostali na šesté místo a měli co nejlepší výchozí pozici pro play off.”

Oren Amiel (trenér Nymburka): “Čekal jsem pomalejší začátek, protože jsme nehráli dva týdny. Pak jsme ale měli zápas pod kontrolou, do poločasu jsme odskočili a dobře jsme bránili. S celkovým projevem jsem spokojený.”

Mike Myers (hráč Nymburka): “Jak řekl trenér, začali jsme pomalu, pak jsme se zvedli a hráli svou hru. Zakončili jsme to dobře.”
 
vloženo: 28.02.2019 21:37 / přečteno: 7035x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.