MISTROVSTVÍ ČR JUNIORŮ U19

Junioři U19 si v závěrečném turnaji Mistrovství ČR poradili s Pardubicemi, ve druhém podlehli USK a před nedělními zápasy je všechno otevřené.

Zápas BK Pardubice s BCM Nymburk začal velmi rychlou a dynamickou hrou. Pardubice dělaly zbytečné fauly a tím daly možnost Nymburku získat lehké body, ale i přesto první čtvrtina skončila 19:20 pro hosty. Průběh v druhém hracím období byl jiný. Nymburk si během 4 minut dokázal získat 11 bodový náskok, který byl rozhodující pro další vývoj utkání. Pardubice i přes všechnu snahu již nedokázaly utkání zvrátit a nakonec podlehly Nymburku 69:85. Nejlepším střelcem utkání byl s číslem 17 Dominik Heizl, který si na svůj účet připsal 20 bodů. Zápas byl zajímavou podívanou pro diváky, mohli se těšit jak z osobních akcí jednotlivců, tak i s týmové spolupráce.

Statistika:
Pardubice: Šoula Jiří 16, Jurka Radek 12, Škranc David 11, Rubeš Matěj 8, Hanuš Jakub 7, Cejpek Jakub 6, Richtr Přemysl 4, Vlček Jakub 3, Půlpán Viktor 2, Nečas Jan 0, Potoček Josef 0, Šponer Pavel 0
Nymburk: Svoboda Matěj 23, Heinzl Dominik 20, Senohradský Jozef 12, Honzák Michal 10, Holý Petr 7, Stegbauer Lukáš 7, Vaněk Martin 4, Horák Ondřej 2, Kachel David 0, Lapáček Filip 0, Tomášek Jakub 0
trojky: 11/4:22/4, střelba za 2 body: 52/24:43/28; TH: 16/9:19/17, doskoky: 31:37, fauly: 20:19

V dalším zápase nečekaně podlehl tým USK Praha Lokomotivě Plzeň 57:70, když je dokonale zaskočila dvojice plzeňských hráčů Aušprunk-Kozina, která nastřílela stejně bodů jako celý tým USK.

V druhém utkání se proti sobě utkaly týmy BCM Nymburk a USK Praha. Družstvo trenéra Jachana bylo k nepoznání oproti včerejšímu utkání. Do zápasu vstoupily mladé sovy s bojovností, agresivní obranou a touhou vyhrát. I když tým Nymburka přešel po třech minutách do zónové obrany, USK dnes měl šťastnou ruku a bez větších problémů ji dokázal překonat. Nymburská bojovnost se ale nezapře. Do třetí čtvrtiny vstoupili Nymburští s jasnou vizí, změnit běh utkání. Podařilo se jim stáhnout 18 bodovou ztrátu na rozdíl 11 bodů. Nakonec se rozhodovalo až v posledním dějství. Mnoho osobních chyb Nymburského družstva dalo možnost soupeřům získat lehké body z trestných hodů (TH 11/9). Zápas nakonec skončil vítězstvím USK Praha 70:56. Je třeba zmínit rozehrávače USK Lukáše Feštra a Vladimíra Nemčoka, kteří odvedli velmi dobrý výkon a byli oporou a hnací silou svého týmu v naději na mistrovský titul.
Statistika:
Nymburk (jako domácí): Honzák Michal 14, Svoboda Matěj 13, Stegbauer Lukáš 11, Heinzl Dominik 9, Holý Petr 9, Horák Ondřej 0, Kachel David 0, Lapáček Filip 0, Senohradský Jozef 0, Tomášek Jakub 0, Vaněk Martin 0, Vejsada Jakub 0
USK: Feštr Lukáš 22, Nemčok Vladimír 21, Křivánek Jan 12, Grunt Pavel 11, Janošík Juraj 2, Truhlář Daniel 2, Hájek Marek 0, Hanzlík Štěpán 0, Jarolín Tomáš 0, Jelínek David 0, Sehnal Ondřej 0, Štěrba Jan 0
trojky: 18/3:18/4, střelba za 2 body: 44/19:37/20, TH: 15/9:23/18, doskoky: 26:41, fauly: 25:18

Ve druhém zápase rozstřílel Martin Peterka 32 body Plzeň a díky tomu Východočeši zvítězili 89:71.

vloženo: 27.04.2013 10:18 / aktualizováno: 28.04.2013 08:36 / přečteno: 9559x