HUSARSKÝ KOUSEK

Týmu mužů B se v úterý povedl husarský kousek, když ve čtvrtém kole Českého poháru vyřadil Slunetu Ústí nad Labem.

Nymburští muži se do papírového favorita zakousli hned od samotného začátku. První koš dal domácí pendl z A-týmu Dlugoš, hosté ale kontrovali a ujali se vedení. To jim sebral ve čtvrté minutě Martin Peterka a od té doby už Ústí po celou první čtvrtinu jen dotahovalo náskok Nymburka. Ve 14.minutě domácí tým vedl 25:14. Hosté se snažili vedení domácích sanovat a nasadili zónu. Pohyblivá obrana činila domácím problémy, a když se neujalo několik střel z perimetru, začal se náskok pomalu snižovat. Díky trojce Matěje Svobody se do druhého poločasu šlo za stavu 28:25.

Po bodově chudé druhé čtvrtině padlo ve třetí hned v prvních pěti minutách pět trojek, tři na straně domácích a dvě na straně hostů. Ve 25.minutě byl stav 43:34, ale pak se Ústí zvedlo a otočilo na 47:54 po 3.čtvrtině. Hosté se trefovali jak z pole, tak z čáry trestných hodů. Už se zdálo být všechno ztracené, zvlášť když první koš poslední čtvrtiny dali hosté. Ovšem ve 32. až 36. minutě dal Nymburk tři trojky a jeden dvoubodový koš, na což nedokázalo Ústí odpovědět. Takový skvělý obrat vlil krev do nymburských žil. Po koši na Ústí na 58:58 přišla další bodová šňůra domácích, kteří šesti body v řadě upravili na 64:58. Hosté ještě trochu zareagovali, dotáhli na rozdíl dvou bodů, ale v poslední minutě košem s faulem Kříže upravili domácí na 69:63. Devět vteřin před koncem vykřesal naději ústecký Kendrid trojkou s faulem 69:67, ale to už bylo málo. Pomohlo i nedorozumění hostů při vyhazování zpoza postranní čáry. Muži B tak v domácím prostředí senzačně přemohli extraligové Ústí nad Labem 72:67 a postupují do 5.kola.

Body: Svoboda 25, Dlugoš 17, Kříž 9, Peterka 8, Sarna 5, Bubeník, Bělohradský, Senohradský a Kolář po 2.

vloženo: 18.11.2015 12:22 / přečteno: 8157x