PROHRA NA ÚVOD TURNAJE

V zápase proti Toruni jsme byli sice o dvě minuty delší čas ve vedení, ale přesto si z prvního utkání turnaje odnášíme prohru 76:81. Trenér domácích však zapojil osm z dvanácti hráčů, náš kouč deset z jedenácti.

Do utkání na domácí palubovce vstoupili lépe domácí hráči a vedli 5:0, jenže v polovině první čtvrtiny už byl stav 10:5 pro náš tým. Po jedné trojce dal Vyoral a Peterka, a dva koše po dvou bodech přidali Mickelson a Peterka. Náskok, který se v jednu chvíli vyšplhal až na deset bodů, jsme si pohlídali až do konce první desetiminutovky. Na úvod druhé čtvrtiny domácí stáhli na 21:25, ale šest bodů v řadě znamenalo opět naše dvouciferné vedení, ke kterému jsme ještě v 18.minutě dva body přidali a rozdíl dvanácti bodů byl nejvyšším vedením jednoho nebo druhého družstva v zápase. Jenže v dalších dvou minutách trefili domácí tři trojky v řadě, na které jsme my odpověděli je jednou šestkou. Toruň se přiblížila na rozdíl tří bodů, což bylo důležité i z psychologického hlediska. Naší obraně dělala problémy hra domácích zády ke koši, když došlo k přebrání a na polského podkošového hráče vyšel někdo z našich malých hráčů. Svou roli pochopitelně sehrála i vyšší úspěšnost střelby z perimetru.

Ve třetí čtvrtině nás domácí zasypali pěti trojkami a díky tomu se dostali do šestibodového vedení. Poslední slovo ve třetí části zápasu měli naši hráči a třemi koši po dvou bodech srovnali hru i skóre na 61:61. Úvod poslední části utkání nám nevyšel. Domácí opět dvěma trojkami a dvěma trestnými hody dostali svůj tým do vedení. Na naší straně se sedm minut dokázal bodově prosadit pouze Kendrick Ray, dal devět bodů v řadě, a když potom Peterka proměnil trojku, měli jsme Toruň na dostřel (73:75). Ještě v poslední minutě byl stav 76:79, tedy stále ještě na dosah jednoho koše, ovšem útok měl soupeř a náš faul potrestal Aaron Cel dvěma šestkami a tím definitivně stanovil výsledek zápasu.

„Nedokázali jsme se vyrovnat soupeři v tvrdosti hry. Naše clony byly měkké a oni tvrdě bránili,“ vypíchl největší nedostatek naší hry Michal Hubálek.

Body: Cel 17, Gruszecki 12, Wiśniewski 11, Kreffl a Sulima 10, Diduszko 9, Perka a Śnieg 6 - Ray 18, Peterka 13 (5 doskoků, trojky 4/3), Mickelson 10, Kříž a Vyoral 8, Diggs 7, Bohačík a Barać 4, Pumprla a Benda 2, střelba za 2 body: 37/18 (49%) : 34/20 (59%), body z vymezeného území: 12:8, trojky: 19/12 (63%) : 23/6 (26%), TH: 15/9:21/18, doskoky: 33:25, ztráty: 18:13, fauly: 22:20, čtvrtiny: 17:25, 21:16, 23:20, 20:15

vloženo: 15.09.2017 22:22 / přečteno: 7912x