DRAMA V OLOMOUCI ROZHODL PUMPRLA

DRAMA V OLOMOUCI ROZHODL PUMPRLA

Basketbalisté Nymburka ve 3. kole nadstavby Kooperativa NBL zvítězili na palubovce Olomoucka po velkém boji 98:94. V průběhu utkání promarnili vedení o 22 bodů a dvě minuty před koncem prohrávali o čtyři body, ale první porážku v sezoně odvrátil kapitán Pavel Pumprla.

Souboj dvou nejlepších útoků soutěže se hrál netradičně v olomoucké hale Čajkarena, ale nymburským hráčům změna oproti prostějovské hale nevadila a od začátku se jim dařila střelba. Rychle tak vedli 11:0 a 23:5.
 

Jenže brzy se jim zranil klíčový rozehrávač Eugene Lawrence, který s poraněným stehenním svalem musel ze hry odstoupit. Vedle Tomáše Vyorala tak museli na rozehrávce alternovat Bracey Wright a Jaromír Bohačík. Přesto si Nymburk udržoval celý poločas dvouciferný náskok a utekl až na 22 bodů.


Olomoucku však vyšla skvěle třetí čtvrtina, když se dařilo zejména Javontemu Douglasovi. Autor 30 bodů tak vrátil svůj tým do hry. Dokonce se domácím povedlo srovnat na 76:76. Pak ale Bohačík s Pumprlou svůj tým uklidnili.

 

Rozjetí domácí ale cítili šanci ukončit 33 zápasů v lize trvající neporazitelnost Nymburka, zvláště když se vyfaulovali Petr Benda, s 18 body nejlepší střelec Nymburka, a Vojtěch Hruban. A dvě minuty před koncem se dostali do vedení o čtyři body.

 

Pak ale Bohačík proměnil těžký nájezd, na druhé straně Dunansovi vyskočila smeč z obroučky a vzápětí ho Pumprla obral o míč a Dunans ho úmyslně fauloval. Po jednom proměněném trestném hodu nymburský kapitán předvedl další úspěšný nájezd s faulem a získal vedení zpět pro Nymburk. Celkem dal Pumprla v poslední čtvrtině 10 ze svých 12 bodů. Výhru pak pečetil trestnými hody Tomáš Vyoral.

 

Nymburk tak zápas zvládl i s nezvykle vysokým počtem 36 faulů a několika technickými chybami. Kromě Lawrence navíc musel být ošetřovaný i Benda, který dostal loktem do brady, a přišlo na řadu šití.

 

„Čekali jsme těžké utkání. Měli jsme skvělý start do utkání, ale pak se nám stalo něco, co by se stávat nemělo. Ale stalo se. Hrál proti nám ale útočně asi nejsilnější protivník v lize,” řekl trenér Oren Amiel. „Taková utkání jsou však pro nás hodně důležitá, protože nás dělají lepším týmem. Projevil se však náš charakter a také zkušenost, když na konci jsme dělali správná rozhodnutí,” dodal.

 

Souhlasil s ním i Pumprla. „Potřebujeme takové zápasy. Nikoho nebaví pořád vyhrávat o 20, 30 bodů. Jsem proto za takový zápas rád, protože je to zkušenost pro hráče, kteří s námi takové zápasy ještě nezažili, že i v lize se něco takového může stát. A také je třeba ocenit Olomoucko, i když mě to nepřekvapilo, protože zejména ve druhé polovině sezony ukazují, že mohou být nebezpečným soupeřem pro každého. A věřím, že v play off budou minimálně v semifinále,” řekl nymburský kapitán.

 

Nejvíce bodů: Douglas 30, Dunans 16, Pelko 15, Palyza 14,… - Benda 18, Bohačík 17, Hruban 13, Pumprla 12, Wright 11, Vyoral a Myers po 8, Kříž 5, Davis 4, Peterka 2, fauly: 28:36, TH: 41/32 : 29/20, trojky: 6:8, doskoky: 32:35, čtvrtiny: 15:30, 29:27, 32:21, 18:20

 
vloženo: 02.03.2019 21:55 / přečteno: 5917x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.