JUNIOŘI ZAHÁJILI PLAY-OFF SKVĚLE

Mladíci do 19 let předvedli ve čtvrté čtvrtině druhého zápasu čtvrtfinále play-off skvělý obrat a zaslouženě vedou nad píseckými Sršni 2:0 na zápasy.

Komentář k utkání si můžete přečíst zde a zde, názory obou trenérů najdete níže.

Nymburk - Písek
další fotografie najdete ve fotogalerii, podívejte se

Pavel Beneš - trenér Nymburka

S jakými novinkami přišel do nedělního zápasu soupeř?

Soupeř do druhého utkání nepřišel s ničím novým, toto utkání bylo o našem výkonu a ne o výkonu Písku.

Naopak s jakými neduhy jste se potýkali vy ve vaší hře?

Naši kluci nevstoupili do utkání plně soustředěni a mysleli si, že se utkání  vyhraje samo. Bodové manko z vlažného začátku jsme nedokázali po celé tři čtvrtiny dotáhnout.

Díky čemu se soupeř neustále držel před vámi a svoje vedení navyšoval?

Kluci nedodržovali přesně stanovenou taktiku a vytvářeli individuální chyby jak v obraně tak v útoku. Soupeř v podstatě nemusel hrát nic zvláštního, protože my jsme 30 minut hráli opravdu zle.

Čas 8:40 bylo jako když otočíš vypínačem. Kdo byl ten, kdo vypínač přecvakl?

Určitě David Šubert. Získal míč, byl úmyslně faulován, proměnil oba TH a vzápětí zasadil soupeři trojku. Tahle čtyřkombinace nastartovala náš motor k obrovskému obratu.

Zažil jsi při svém působení u U19 šňůru 26 : 1 za osm minut rozhodující čtvrtiny?

Tohle si nepamatuji. Rozhodně to dnes však byl jeden z největších obratů, které jsme jako BCM dosáhli. Bylo to vítězství vůle, srdce a charakteru.

Jak velkou psychologickou vzpruhou je takový průběh zápasu pro tvé hráče?

Takový obrat musí vzpružit každého sportovce v jakémkoliv odvětví. Bylo to jedno z těch utkání, které si pamatujete na celý život !

Přemýšlel jsi za stavu 47:61 o tom, co udělat v Písku s taktikou, která by přinesla vítězství?

Nepřemýšlel. Přemýšlel jsem, co udělat, abychom k vítězství přivedli tohle utkání. Jsem strašně šťastný, že se mi to společně s klukama povedlo.

Jak bezpečné je vaše vedení 2:0 na zápasy pro odvety v Písku?

To ukáží až samotná utkání. Písek je nyní pod tlakem a nám spadl tlak z ramenou. Poctivě se opět připravíme na zápas a pokusíme se sérii ukončit již na palubovce soupeře.

Miroslav Janovský – trenér Sršňů Písek

Co rozhodlo zápas, který jste měli výborně rozehraný a ztratili jste ho v posledních minutách poslední čtvrtiny?

Rozhodl jeden náš hloupý výhoz z autu a následující nesportovní chyba, ze které jsme inkasovali pět bodů. Tím jsme se úplně sesypali. Se svými hráči jsem mluvil během třetí čtvrtiny, že nesmíme ani na vteřinku polevit v koncentraci. Hráči na tu jednu osudnou vteřinku koncentraci ztratili, dostali jsme domácí, kteří v tu chvíli byli v těžké depresi, znovu do hry. Pak už jsme neměli ani morální ani fyzické síly, abychom zápas vyhráli.

Skoro celý zápas jste hráli zónu, čekali jste, že vám přinese úspěch?

Nesouhlasím, že bychom hráli celý zápas zónu. Dneska jsme hráli tento druh obrany stejně dlouhý časový úsek jako domácí. Zpátky k otázce. Když mám pocit, že zóna přinese úspěch, tak jí hrajeme, když přináší úspěch osobní obrana, hrajeme ji. Záleží na soupeři a aktuální situaci.

Nymburk se dostal do hry také nasazením zónové obrany…

Souhlasím, byl to jeden z rozhodujících okamžiků zápasu.

Věřil jste na začátku druhého poločasu, který vám navíc vyšel dobře, že utkání dotáhnete do vítězného konce?

O tom jsem nepřemýšlel. Snažím se soustředit na zápas… Pravda je, že po tom autu jsem si přestal věřit. Měl jsem pocit, že to byl ten klíčový okamžik a možná jsem to přenesl na hráče. To byl zlom, obrovský zlom.

V Písku můžete sehrát poslední utkání této sezony, co proto uděláte, abyste sérii ještě přenesl do Nymburka?

Nic zvláštního. Nám chybí jen hodně málo, abychom Nymburk porazili. Oni jsou tým, který je složený z hráčů z celé republiky, má obrovské individuality. Přesto si myslím, že kromě prvního zápasu, kdy nás Nymburk rozebral, jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Vždycky rozhodla nějaká maličkost. Já jsem přesvědčený, že doma to bude zase něco jiného. Tlak domácího publika byl hodně velký, na to že to byl mládežnický basketbal. I u nás umíme vytvořit domácí prostředí.

Budete obcházet Písečáky, aby přišli na basket?

Fungují internetové stránky, facebook, přijdou kamarádi….myslím, že to bude dobrá atmosféra.

vloženo: 26.03.2013 08:16 / přečteno: 8283x